Trwa ładowanie...
d4lcsxi

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień. Od czwartku ochłodzenie i opady deszczu

Weekend upływa pod znakiem licznych rozpogodzeń. Wtorek i środa będą bardzo pogodne. W czwartek po południu nad Polską pojawi się front z opadami deszczu. Będzie to zapowiedź deszczowego końca tygodnia w pasie południowym Polski. Więcej szczęścia do pogody będą miały osoby przebywające nad morzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza pogody na najbliższy tydzień
Prognoza pogody na najbliższy tydzień (Ventusky.com)
d4lcsxi

Prognoza pogody. Do środy sporo słońca

Słonecznej aury w prognozie pogody do środowego popołudnia strzec będzie wyż nad Polską. Zachmurzenie w kraju będzie małe i umiarkowane. Bez opadów. Na termometrach pojawią się umiarkowane wartości - od 17 st.C na Pomorzu Zachodnim, 18 st.C na Mazurach wybrzeżu do 20 st.C na Ziemi Łódzkiej, 22 st.C na Mazowszu, 24 st.C na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

W środę nad Polską przybędzie burz i przelotnych opadów deszczu do 10-15 litrów wody na metr kwadratowy. Większe opady przyjdą jednak dopiero w czwartek. Pogodnie i sucho będzie na północy Polski. Wszyscy wypoczywający na północy kraju nie powinni narzekać na pogodę.

d4lcsxi

Najwięcej słońca w środę będzie w pasie od Szczecina aż po Wrocław. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 24 st.C na Podlasiu, 25 st. C na Mazowszu, 26 st. C na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce, na Ziemi Łódzkiej, na Ziemi Lubuskiej i na Dolnym Śląsku 29-30 st.C.

Piraci drogowi na celowniku drogówki

Prognoza pogody. Burze i ulewy. Spadek temperatury.

Od czwartku znów będzie chłodniej. Od Dolnego Śląska przez Górny Śląsk aż po Małopolskę i Podkarpacie spodziewać możemy się dużego zachmurzenia z opadami deszczu. Dodatkowo na zachodzie i południu przejdą umiarkowane burze, którym towarzyszyć mają intensywne opady deszczu.

d4lcsxi

Lokalnie w ciągu doby spadnie 30 litrów wody. Należy liczyć się z podtopieniami. Z kolei na Podlasiu, Warmii i Mazurach, na Suwalszczyźnie, na Mazowszu, na Pomorzu Gdańskim będzie napływało cieplejsze powietrze. Na termometrach w tych regionach odnotujemy do 26 st.C. Na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz na Górnym Śląsku pod deszczowymi chmurami ma być tylko 15-17 st.C.

W piątek na południu nadal będzie padać. Spodziewane opady przyniosą opady rzędu 10-20 litrów wody. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy od 15 st.C od Opola po Kraków, do 18 st.C na Nizinie Szczecińskiej.

Autor: Tomasz Leszczyński, autora bloga pogoda w Polsce www.pogodapolska.wordpress.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lcsxi

Podziel się opinią

Share
d4lcsxi
d4lcsxi