Trwa ładowanie...
d3plisf

Pogoda. Wyż zapewni nam błękit nieba i wysokie wartości na termometrach

W czwartek Polska będzie dostawać się pod wpływ kolejnego wyżu, który przyniesie piękny, słoneczny i bardzo ciepły weekend na przeważającym obszarze kraju. Dopiero w niedzielę kolejny rozległy niż, który w tej chwili znajduje się nad Wyspami Owczymi ruszy nad Skandynawię, a związany z nim front chłodny zacznie przemieszczać się znad Pomorza w głąb kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Czwartek jeszcze chłodny
Pogoda. Czwartek jeszcze chłodny (modellzentrale.de)
d3plisf

Czwartek znów pięknie rozpoczął się nad Śląskiem, Małopolską, Podkarpaciem, Górami Świętokrzyskimi, Mazowszem, Lubelszczyzną i Podlasiem niebo w wielu miejscach jest bezchmurne i nie ma mgieł. Na północy oraz w centrum zalegają niskie chmury i mgły, spore zachmurzenie, choć z przejaśnieniami, mamy na Pomorzu Zachodnim, w zachodniej Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej.

Przed południem niewiele się zmieniło oprócz tego, że coraz większe zachmurzenie zaczęło obejmować obszary Mazowsza i Podlasia, większe przejaśnienia pojawiły się na zachodzie, na Lubelszczyźnie, południu Mazowsza i w Górach Świętokrzyskich niebo było bezchmurne. Nad resztą kraju sporo niskich chmur warstwowych, a na Warmii i Mazurach, miejscami na Mazowszu, Kujawach i w centrum mglisto.

Pogoda. Wzrost temperatury.

Wartości termometrów pójdą w górę. Po południu na Lubelszczyźnie, południowym wschodzie Mazowsza, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej przeważnie 24-25 stopni, a lokalnie na południowym wschodzie 26 stopni. Nieco mniej będzie na Pomorzu, Żuławach, Kujawach, Pojezierzu Pomorskim i Ziemi Łódzkiej do 22-23 st. C. W sobotę i niedzielę w całej Polsce sporo rozpogodzeń. Nigdzie nie będzie padać. Na termometrach 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, 19 st. C na Mazurach, Warmii i Podlasiu, 20 st. C na Podhalu, 22-23 st. C na Kujawach, 25-26 st. C w pasie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, 27 st. C na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

d3plisf

Pogoda. Noc chłodna. W centrum popada

W nocy zachmurzenie w naszym kraju będzie umiarkowane, okresami duże. Jeszcze w godzinach wieczornych przelotne opady deszczu spodziewane są na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Mazowszu, ale do północy powinny zaniknąć. Za to strefa opadów konwekcyjnych, która pojawi się późnym popołudniem na Pomorzu Zachodnim, północy Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej w nocy nie osłabnie i będzie powoli przemieszczać się na wschód i południowy wschód, obejmując do rana również Kujawy, rejon Zatoki Gdańskiej, Żuławy i być może w centrum. Najsilniejsza będzie jednak nad morzem, gdzie nasuwające się chłodne powietrze zderzy z cieplejszym Bałtykiem, co zaowocuje większym pionowym gradientem temperatury i głębszą konwekcją. Nad resztą Polski będzie pogodnie i sucho.

Noc chłodniejsza od ostatnich. Na termometrach od 8-10 st. C na Warmii i Mazurach, Podlasiu, północy Mazowsza oraz lokalnie w regionach podgórskich, do 11-12 st. C na Ziemi Lubuskiej, w pasie od Mazowsza po Lubelszczyznę, Dolny Śląsk i Wielkopolskę. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, z zachodu, na zachodzie i wybrzeżu przejściowo południowo-zachodni.

Autor bloga Pogoda w Polsce, Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3plisf

Podziel się opinią

Share
d3plisf
d3plisf