Trwa ładowanie...
d24jl0w

Pogoda. Nadchodzą burze z gradem. Prognoza zagrożeń IMGW

Pogoda w najbliższych dniach może być niebezpieczna. Wracają groźne nawałnice z ulewami. Prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakładają wydanie ostrzeżeń przed burzami i burzami z gradem niemal w całej Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Nadchodzą burze z gradem. Prognoza zagrożeń IMGW
Pogoda. Nadchodzą burze z gradem. Prognoza zagrożeń IMGW (wxcharts.com)
d24jl0w

Od środy pogoda znów może być groźna. Według prognozy zagrożeń Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę ostrzeżeń pierwszego stopnia przed burzami mogą spodziewać się mieszkańcy województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Pogoda. Nadchodzą burze z gradem. Prognoza zagrożeń IMGW

Synoptycy prognozują, że w tych regionach w środę może spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy, a prędkość wiatru w porywach sięgnie 70 kilometrów na godzinę. Nie są wykluczone gradobicia, a burze mogą przyjmować charakter gwałtownych nawałnic.

d24jl0w

Mocno spadnie też temperatura: w wielu miejscach nawet nie przekroczy 15 stopni.

Zobacz też: Ostra ocena przegranej Trzaskowskiego. "To już szósta lub siódma przegrana PO"

Burzowa pogoda utrzyma się również w czwartek. Prognoza zagrożeń IMGW zakłada wydanie ostrzeżeń przed burzami w województwach: podkarpackim, łódzkim, wielkopolskim, zachodniopomorskim. Z kolei w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim możliwe będą burze z gradem.

IMGW

Znów lokalnie spadnie do 25 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach osiągnie 70 kilometrów na godzinę.

d24jl0w

W piątek na alerty IMGW przed burzami ponownie muszą być przygotowani mieszkańcy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskim. W tych dwóch ostatnich prognozowane są gradobicia.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24jl0w

Podziel się opinią

Share

d24jl0w

d24jl0w