Trwa ładowanie...
drq0tua

Pogoda. Zmiana od środy. Mocno spadnie temperatura

Lato w pełni. Jeszcze dwa dni możemy cieszyć się słońcem. Jednak już w środę wieczorem nastąpi zmiana w pogodzie. Do Polski wkroczy front, który przyniesie sporo chmur, opadów deszczu i burze. Mocno spadnie temperatura. W wielu miejscach nawet nie przekroczy 15 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Od środy wieczorem zmiana
Pogoda. Od środy wieczorem zmiana
drq0tua

Od kilku dni na nowo mamy do czynienia z mało letnią pogodą. W dzień temperatura z trudem osiąga i przekracza 20 st. C., w nocy spada poniżej 10 st. C., a u podnóża gór do zaledwie 3-4 st. C (Jabłonka, Jelenia Góra). Co więcej, na niebie popołudniami nie brakuje chmur, z których gdzieniegdzie pada deszcz, ale tych opadów nie mamy dużo. Na razie w tej kwestii nic się nie zmieni.

Pogoda. Wyż powoli odsuwa się na wschód

Przeciętna pogoda to zasługa niezbyt rozległego wyżu, który znajduje się dokładnie nad Polską. Powoli przesuwa się on jednak na wschód, dzięki czemu wiatr zacznie zmieniać kierunek i nieco się ociepli, ale tylko na chwilę, ponieważ już w środę wieczorem nasz kraj zacznie dostawać się pod wpływ niżu, co zwiastuje sporo chmur, opady, burze i zróżnicowaną temperaturę.

drq0tua

Sprawdź pogodę dla swojego regiony na pogoda.wp.pl

Wtorek jeszcze ze stabilną pogodą

Wtorek upłynie nam pod znakiem aury podobnej do tej poniedziałkowej, tj. dzień rozpoczniemy licznymi rozpogodzeniami, tymczasem w ciągu dnia zachmurzenie zacznie wzrastać, ale jedynie na Pomorzu i od Podlasia po Bieszczady i Tatry spodziewamy się przelotnego deszczu. Temperatura wzrośnie, szczególnie na zachodzie, gdzie prognozujemy od 24 do 26 st. C. Im dalej na wschód, tym chłodniej - w Opolu i Łodzi 23 st. C., w Krakowie i Warszawie ok. 22 st. C., w Suwałkach 20 st. C., a na południu woj. małopolskiego i podkarpackiego 17-19 st. C.

Zobacz też: Wyjazd w góry po nowemu. Za parking zapłacisz w aplikacji

Zmiana w pogodzie

Środa do późnego popołudnia będzie jeszcze podobna do poprzednich dni, czyli rano pogodnie, ale zimno, na wschodzie i krańcach południowych poniżej 10 st. C., natomiast w ciągu dnia więcej chmur, ale tylko punktowo z drobnym deszczem. Zrobi się jeszcze cieplej - na zachodzie do 26-27 st. C., w głębi kraju 22-25 st. C., tylko na Podhalu ok. 20 st. C.

drq0tua

Początek zmian czeka nas wieczorem, kiedy do zachodnich regionów wkroczy front atmosferyczny, który do rana obejmie obszar od Pomorza po Śląsk, a w czwartek całą Polskę oprócz Suwalszczyzny. Przyniesie on sporo chmur, opadów deszczu i burze. Średnio przez całą dobę spadnie 10-30 mm deszczu, ale lokalnie, w związku ze zróżnicowanym charakterem opadów (zarówno ciągłe, jak i konwekcyjne), możliwe są sumy nawet do 50-60 mm.

Front doprowadzi również do sporej różnicy w temperaturze nad Polską. Na Podlasiu, gdzie opadów będzie najmniej, a za to najczęściej zza chmur wyjrzy słońce, słupki rtęci pokażą 24-25 st. C. Natomiast na zachodzie, środkowym-zachodzie i częściowo południu, gdzie opady występować mogą od rana, temperatura może mieć problem z przekroczeniem 17-20 st. C., a u podnóża gór 15 st. C.

Autor: Arkadiusz Płachta

drq0tua

Podziel się opinią

Share

drq0tua

drq0tua