Tak gorącego września nie było. Na termometrach powyżej 30 stopni
Chociaż wakacje już za nami, pogoda wciąż przypomina letnie dni. Z prognoz synoptyków wynika, że na początku września termometry mogą pokazać nawet ponad 30 stopni Celsjusza. To zapowiada wyjątkowo gorący start nowego roku szkolnego.
Zobacz prognozę pogody dla swojego regionu na portalu POGODA.WP.PL
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), północna i wschodnia Europa będą pod wpływem rozległego wyżu znad Morza Białego. Polska znajdzie się na skraju tego wyżu, a przeważający obszar kraju będzie pod wpływem powietrza polarno-morskiego. Jedynie nad południowe krańce kraju ponownie zacznie napływać powietrze zwrotnikowe.
Nie oznacza to jednak znaczącego ochłodzenia. Wręcz przeciwnie, z prognoz wynika, że pierwszy tydzień nowego roku szkolnego będzie pogodowym przedłużeniem wakacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rządowa wyprawka szkolna Dobry Start. Sprawdziliśmy, co można kupić za 300 plus
Gorący początek roku szkolnego
Poniedziałek rozpocznie się nieco nieśmiało, z możliwymi przelotnymi opadami deszczu na wschodzie kraju, a lokalnie mogą wystąpić burze. W ciągu dnia temperatura zacznie wzrastać.
Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Wybrzeżu do 27 stopni Celsjusza w środkowej części kraju. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, gdzie termometry mogą pokazać około 29 stopni Celsjusza.
We wtorek znów 30 stopni
We wtorek niebo może być miejscami zachmurzone, ale deszcz nie jest przewidywany. Temperatura będzie nadal rosnąć, osiągając maksymalnie 31 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie miejscami na Wybrzeżu, gdzie synoptycy prognozują około 26 stopni Celsjusza.
Letnia aura będzie nam towarzyszyć co najmniej do piątku. Na południowym zachodzie termometry wciąż będą wskazywać około 30 stopni Celsjusza, a w pozostałych rejonach kraju temperatury również będą wysokie, powyżej 24 stopni Celsjusza.
Jeśli taki trend pogodowy się utrzyma, możliwe jest, że czeka nas ciepła, złota polska jesień.
Przeczytaj również:
Źródło: IMGW/X/Ventusky/PAP/WP