Trwa ładowanie...
d3vl0k8

Pogoda. Upał powraca. Będzie nawet 30 st. C. W prognozach czai się jednak ochłodzenie

W pobliżu Polski stacjonuje wyż, który zapewni do środy bezchmurne niebo i 30 st.C. Dlatego w kolejnych dniach utrzyma się słoneczna i ciepła pogoda. Słupki rtęci na zachodzie i południu wskażą maksymalnie 30 st. C. W połowie tygodnia przybędzie chmur i popada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Fala upałów we wrześniu. Na horyzoncie widać ochłodzenie
Pogoda. Fala upałów we wrześniu. Na horyzoncie widać ochłodzenie (Pixabay)
d3vl0k8

Obecnie nad Europą rozrasta się wyż w pobliżu basenu morza śródziemnomorskiego. Decydujący wpływ ten ośrodek baryczny będzie mieć na pogodę w Polsce. Dzięki niemu do czwartku w całej Polsce bez opadów, z dużą ilością słońca. Do połowy tygodnia Polska znajdzie się w zasięgu wyżu, a z południa będzie napływać bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. To oznacza, że miejscami na południu i zachodzie Polski do środy poranki przyniosą nawet 13-15 st.C. Jeszcze w czwartkowe przedpołudnie popada na Pomorzu, może być więcej chmur, na Mazurach, północy Mazowsza. Popołudnie już wszędzie pogodne. Weekend będzie już chłodny, ale słoneczny. Maksymalnie 16-17 st. C na zachodzie Polski.

Pogoda. Do środy słonecznie i bardzo przyjemnie. Nawet 30 st. C

Wygląda na to, że to ostatnie tak ciepłe i niezwykle przyjemne dni. Już w czwartek pogoda ulegnie diametralnej zmianie. Front chłodny przemieszczający się znad Niemiec w kierunku Polski centralnej sprowadzi chłód i na dobre na termometrach zobaczymy już 13-15 st. C. Wpływ na pogodę w naszym kraju do środy ma mieć strefa podwyższonego ciśnienia, to właśnie dzięki wyżowi będzie sporo pogodnego nieba.

d3vl0k8

We wtorkowy poranek na Podlasiu, Mazurach i Suwalszczyźnie poniżej 10 st. C. Spodziewamy się słonecznej aury, jedynie na Podhalu w poniedziałek może być więcej chmur. Na termometrach na Pomorzu 19 st. C (w środę) na Warmii i Mazurach, północy Mazowsza i Podlasiu 24 st. C. Najcieplej do środy ma być w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, na całym Śląsku, w Małopolsce i Podkarpaciu. W tych regionach popołudniami nawet 30 st. C.

Pogoda. Wzrost temperatury

Wartości termometrów pójdą w górę. Po południu na Lubelszczyźnie, południowym wschodzie Mazowsza, Podkarpaciu, w Małopolsce, na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej przeważnie 24-25 stopni, a lokalnie na południowym wschodzie 26 stopni. Nieco mniej będzie na Pomorzu, Żuławach, Kujawach, Pojezierzu Pomorskim i Ziemi Łódzkiej do 22-23 st. C. Wszędzie od rana do wieczora błękitne niebo i zero opadów. Nigdzie nie będzie padać także we wtorek.

W tym dniu na termometrach 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, 19 st. C na Mazurach, Warmii i Podlasiu, 20 st. C na Podhalu, 22-23 st. C na Kujawach, 30 st. C w pasie od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk i Opolszczyznę, na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vl0k8

Podziel się opinią

Share
d3vl0k8
d3vl0k8