Trwa ładowanie...
diwc1qy

Pogoda na weekend. Najnowsza prognoza

Pogoda w weekend niemal w całej Polsce będzie słoneczna i ciepła. Na zachodzie temperatura może sięgnąć nawet 30 st. C. W sobotę niegroźnie zagrzmieć może jedynie na północnym wschodzie. Znacznie gwałtowniejsze burze i opady pojawią się w niedzielę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Najnowsza prognoza
Pogoda na weekend. Najnowsza prognoza (WP)
diwc1qy

Pogoda w weekend będzie się zmieniać. Jeszcze w sobotę pozostaniemy pod wpływem pogodnego wyżu o nazwie Claws z centrum nad Morzem Bałtyckim. W nocy z soboty na niedzielę będzie on stopniowo przemieszczał się w kierunku Ukrainy. Wraz z oddalaniem się wyżu, w niedzielę od zachodu coraz wyraźniej zacznie się zaznaczać układ niskiego ciśnienia Ellen znad Islandii. Przyniesie on chłodny front atmosferyczny, który do końca dnia obejmie zachodnią Polskę.

W sobotę nad Polskę docierać będą dwie odmienne masy powietrza. Nad wschodnią część kraju napływać będą jeszcze chłodniejsze masy powietrza, natomiast nad zachodnią zacznie docierać ciepło znad zatoki Biskajskiej. W niedzielę śródziemnomorskie ciepło rozleje się już na całą Polskę.

Pogoda. Weekend niemal w całej Polsce słoneczny

Pogoda w sobotę będzie typowo wakacyjna - po południu jedynie na północnym wschodzie może pokropić słaby przelotny deszcz i niegroźnie zagrzmieć. Natomiast w niedzielne popołudnie front chłodny z gwałtownymi burzami i ulewnym deszczem wtargnie nad zachodnią część kraju.

diwc1qy

Sprawdź pogodę dla swojego regionu na pogoda.wp.pl

W pasie od województwa zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk, przy maksymalnym nagrzaniu (do 27-30 stopni) nastąpi załamanie pogody krótkotrwałe opady nawet do 30 l wody/m2. Wiatr powieje z prędkością do 90 km/h, a miejscami pojawi się grad. Niewykluczone, że tuż przed linią frontu mogą pojawiać się lokalne trąby powietrzne.

Pogoda. Weekend ciepły. W niedzielę na zachodzie nawet powyżej 30 stopni

W sobotę na termometrach zobaczymy od 20-22 st. C na wschodzie do 25-27 stopni na zachodzie. W niedzielę temperatura podskoczy o kilka kresek w do 23-24 st. C na wschodzie i 27-30 na zachodzie i południowym zachodzie. Tuż przed burzą w Lubuskiem termometry mogą nawet pokazywać ponad 30 st. C.

diwc1qy

Zobacz wideo: Koronawirus a wakacje. Co z wczasami za granicą? Janusz Cieszyński komentuje

Pogoda nad morzem w weekend będzie sprzyjała wypoczynkowi. W sobotę temperatura wyniesie 20-23 stopnie, a w niedzielę wzrośnie do 24-25. Na całym Wybrzeżu nie zabraknie słońca. Również w górach weekend upłynie pod znakiem ładnej i sprzyjającej górskim wędrówkom aury. W niedzielne popołudnie warto jedynie uważać na gwałtowne burze w Sudetach. Wybierając się w wyższe partie gór (około 1500m) na termometrach odnotujemy od 12-13 stopni w sobotę, do 15-16 w niedzielę.

Pogoda na sierpień. Chłodny początek miesiąca

Pogoda do 5 sierpnia będzie zmienna. Będzie nieco chłodniej (około 20 st. C), a słonecznych chwil będzie równie dużo, co tych z chmurami. Od środy więcej słońca i z dnia na dzień coraz cieplej, a od piątku upalnie (nawet powyżej 30 st. C). Wraz z ociepleniem pojawiać będą się również popołudniowe burze.

Opracował Ireneusz Dąbrowski, wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diwc1qy

Podziel się opinią

Share

diwc1qy

diwc1qy