Trwa ładowanie...

Pogoda. IMGW pokazał zdjęcie satelitarne frontu zbliżającego się do Polski

Pogoda do końca września będzie sprzyjać spóźnionym wakacjom czy krótkim wyjazdom na plażę lub w góry. Czekają nas również ciągłe zmiany warunków atmosferycznych. Już na początku tygodnia spodziewane jest ochłodzenie.

Pogoda. IMGW pokazał zdjęcie satelitarne frontu zbliżającego się do PolskiPogoda. IMGW pokazał zdjęcie satelitarne frontu zbliżającego się do PolskiŹródło: IMGW
d4l0gtj
d4l0gtj

W poniedziałek, w większości regionów Polski, pogoda będzie podobna do tej, którą mieliśmy w niedzielę. Temperatura wzrośnie jednak średnio o 1-2 stopnie Celsjusza. W niektórych miejscach termometry mogą pokazać nawet 29 stopni Celsjusza.

Pogoda. Gorąco, chłodniej i znów ciepło

Ryszard Klejnowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW (ICM) w swoim komentarzu synoptycznym ostrzega: "W poniedziałek wieczorem od południowego zachodu nasuwać się będzie strefa frontowa z intensywniejszymi opadami i możliwymi burzami".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Jagiełło nie znosił Wawelu. Ponure losy zamku, o których się nie mówi

To oznacza, że we wtorek czeka nas pierwsza w najbliższych dwóch tygodniach tak wyraźna zmiana aury i ochłodzenie (do 19 stopni Celsjusza). Za sprawą zatoki niżowej z zachodniej części kontynentu, warunki pogodowe będą niemal jesiennie: pochmurno, deszczowo i wietrznie.

d4l0gtj

Pogoda. Ciepło popłynie z południa

Klejnowski z ICM UW zauważa, że to nie koniec dynamicznych zmian układów barycznych nad Polską. W środę z południa ponownie zaczną napływać do nas ciepłe masy powietrza.

Tomasz Wasilewski z TVN24, komentując dane z modeli pogodowych na czwartek i piątek, wyjaśnia: "Przed weekendem znowu ma być bardzo ciepło, jak na końcówkę lata, bo nawet 28 stopni Celsjusza".

IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego
IMGW-PIB Centrum Modelowania MeteorologicznegoŹródło: IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego

Robert Klejnowski z placówki UW zaznacza: "Astronomiczna jesień powita nas (w sobotę 23 września - red.) zapewne deszczową aurą".

d4l0gtj

Wszystko wskazuje na to, że następny zwrot i kolejne ochłodzenie czeka nas właśnie w sobotę i niedzielę (ze spadkiem temperatury do 17 stopni Celsjusza).

Pogoda długoterminowa. Na koniec września stabilnie

Według Wasilewskiego na początku ostatniego tygodnia września aura w końcu się ustabilizuje. W południowej Polsce po 25 września możemy spodziewać się 23-24 stopni Celsjusza, a w północnej części kraju 18-19 stopni Celsjusza.

Z obecnych modeli wynika, że podobny będzie też pierwszy dzień października, ale później zrobi się już dużo chłodniej. Prognoza długoterminowa WP Pogoda zakłada spadek temperatury nawet do 11 stopni Celsjusza już 4 października.

d4l0gtj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4l0gtj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l0gtj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj