Trwa ładowanie...

Prognoza pogody. Środa nie przyniesie znaczących zmian w pogodzie

Ten tydzień jest już zdecydowanie spokojniejszy niż poprzednie. Nie doskwierają nam również wysokie temperatury. Wygląda na to, że środa przyniesie kontynuację pogody z poprzednich dni, a więc umiarkowane temperatury i miejscami słaby deszcz.

Share
Prognoza pogody. Środa nie przyniesie znaczących zmian w pogodzie
Prognoza pogody. Środa nie przyniesie znaczących zmian w pogodzie Źródło: East News, Fot: Wojciech Strozyk
dpbw4dp

Europa zachodnia i wschodnia pozostają w zasięgu wyżów. Pomiędzy tymi układami, z północy nasuwa się mało aktywny front chłodny, który w środę wpłynie na pogodę w Polsce a za nim napłynie kolejna porcja chłodnego powietrza polarnomorskiego, a nawet częściowo arktycznego.

dpbw4dp

Pogoda w środę. Będzie odczuwalnie chłodniej

W środę przewidujemy zachmurzenie umiarkowane i duże. W pasie od Dolnego Śląska i częściowo Wielkopolski, przez Ziemię Łódzką po Mazowsze, powinno być dość pogodnie. Na pozostałym obszarze miejscami mogą się przytrafiać słabe opady deszczu bądź mżawki. Pierwszy raz od dłuższego czasu nie musimy się już nigdzie obawiać burz.

ZOBACZ TEŻ: System Pegasus wykorzystywany przez polskie służby? Sienkiewicz nie ma wątpliwości

Temperatura w środę kształtować się będzie na dość umiarkowanym poziomie. Najcieplej powinno być na wschodzie kraju, gdzie prognozujemy ok. 24-25 st. C. W głębi Polski zapowiadamy ok. 21-23st. C, a najchłodniej na wybrzeżu i w obszarach podgórskich, gdzie termometry wskażą ok. 18-20 st. C.

dpbw4dp

Chłodno zapowiadają się najbliższe noce i poranki, szczególnie na północy i południu, gdzie miejscami możliwe będą spadki temperatury do ok. 12-14 st. C. Wiatr w środę będzie na ogół umiarkowany, okresami dość silny, z północy i północnego zachodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpbw4dp

Podziel się opinią

Share
dpbw4dp
dpbw4dp