Trwa ładowanie...

Prognoza pogody dla Polski. W środku tygodnia prześlizgnie się nad nami "bąbel ciepła"

Pogoda w nowym tygodniu przyniesie bardzo silny wiatr. Spodziewać można się jeszcze dalszych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. W środku tygodnia szykuje się jednak miła niespodzianka - temperatura wystrzeli w górę.

Prognoza dla Polski na najbliższe dniPrognoza dla Polski na najbliższe dniŹródło: tropicaltidbits
dbflgkb
dbflgkb

Wszystko na to wskazuje, że w tygodniu klin wyżu atlantyckiego osłabnie i wycofa się nad Atlantyk do swojego źródła. Natomiast karty w pogodzie ponownie rozdawać będą ośrodki niżowe, które kręcić się będą nad Skandynawią.

Oczywiście ośrodkom niżowym towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które raz po raz zahaczać będą o Polskę i przynosić przelotne opady deszczu, a na początku tygodnia - w pasie północnym - jeszcze opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Dodatkowo frontom atmosferycznym towarzyszył będzie porywisty wiatr. Uważajmy głównie na początku tygodnia, bo wtedy porywy wiatru mogą przekraczać nawet 80 km/h, a przy tak silnych podmuchach łamać się drzewa i zrywać linie energetyczne.

Główne uderzenie wiatru nastąpi w poniedziałek po południu na północnym zachodzie, wieczorem w centrum, a w nocy (z poniedziałku na wtorek) na wschodzie kraju. Zatem już teraz przygotujmy się na uderzenie silnego wiatru i zabezpieczmy swoje mienie.

dbflgkb

Pogoda dla Polski. Nowy tydzień z atlantyckim ciepłem

Pomimo zmiennej aury, to dobrą wiadomością jest to, że niże skandynawskie z północnego zachodu i z zachodu, sprowadzać będą do nas cieplejsze masy powietrza atlantyckiego.

Zatem temperatura wahać się od 5 st. C na północy i na wschodzie do 8 st. C na zachodzie i na południu. Jednak, jak zapewnia nas synoptyk Cumulusa, to w środku tygodnia pogoda szykuje nam miłą niespodziankę.

Otóż pomimo zmiennej aury, to w środę i w czwartek nad Polskę znad środkowego Atlantyku, szerokim strumieniem napłynie atlantyckie ciepło. Stąd temperatura wystrzeli w górę i prawie w całym kraju odnotujemy od 13 do 15 st. C - tylko na północy będzie nieco chłodniej, bo maksymalnie do 10. Niestety, już w piątek "bąbel ciepła" opuści nas i temperatura ponownie spadnie do 5/8 stopni.

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dbflgkb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbflgkb