Trwa ładowanie...
d24jl0w

Pogoda. Znaczne ocieplenie w Polsce. Niestety nie na długo

Dobra wiadomość dla miłośników podróży i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po kilku dniach z napływem chłodniejszych, atlantyckich mas powietrza, w najbliższym czasie do Polski przejściowo powrócą cieplejsze, polarno-morskie masy. Szczególnie zaznaczą się one we wtorek i środę. Pogoda sprzyjać więc będzie wypoczynkowi na plaży lub długim, górskim wędrówkom. Deszcze i burze lada moment powrócą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Polsce sprzyjać będzie aktywnemu wypoczynkowi
Pogoda w Polsce sprzyjać będzie aktywnemu wypoczynkowi (PAP)
d24jl0w

Jednocześnie od zachodu Europy nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego ze słabymi oraz umiarkowanymi opadami deszczu. W wyniku rozwijającej się konwekcji w różnych regionach kraju spodziewane jest formowanie się burz.

Pogoda we wtorek 14 lipca. Słupki rtęci pójdą w górę

We wtorek pogoda w Polsce będzie kształtowana przez dość płytki, lecz rozległy obszar zatoki niskiego ciśnienia rozciągający się nad przeważającą częścią kontynentu europejskiego.

d24jl0w

Nad zachodnie regiony kraju dotrze już wyraźnie cieplejsza masa powietrza, która w ciągu dnia objawi się najwyższymi wzrostami temperatury maksymalnej w okolice 23°C/25°C.

Chłodniejsza aura zaznaczy się jeszcze wzdłuż krańców wschodnich, gdzie temperatura maksymalna osiągnie 18°C/20°C. W wielu regionach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedyne miejscami okresowo wzrastające do dużego z możliwością pojawienia się punktowych, przelotnych opadów deszczu.

Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z kierunków zmiennych.

CPM METEOSKY

Pogoda w środę 15 lipca. Ciepło, ale z opadami

W środę od zachodu będzie wkraczać strefa chłodnego frontu atmosferycznego z dużym i całkowitym zachmurzeniem, a także słabymi oraz umiarkowanymi opadami deszczu.

d24jl0w

Zarówno wzdłuż czoła strefy frontowej, jak i w zasięgu osi zatoki niskiego ciśnienia należy się liczyć z rozwojem konwekcji, objawiającej się burzami z intensywnymi opadami (spodziewane sumy opadowe w wysokości 15-30 mm), miejscami gradem oraz punktowo silniejszymi porywami wiatru.

Najwięcej opadów konwekcyjnych i lokalnych burz prognozowanych jest w rejonach północnych, częściowo zachodnich, południowo-zachodnich oraz środkowych, jednak ze względu na spory zasięg niestabilnego powietrza, z możliwością ich występowania trzeba się liczyć również na wschodzie i miejscami południu.

Poza pasem zachodnim z nasuwającym się większym zachmurzeniem, na ogół zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, w trakcie rozwoju komórek opadowych i burzowych wzrastające do dużego oraz całkowitego.

Temperatura maksymalna powietrza będzie oscylować w granicach 18°C/27°C. Najchłodniejsze warunki wystąpią na samych krańcach północno-zachodnich, zaś najcieplejsze w głębi kraju. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z dominacją kierunków południowych, od zachodu i północnego-zachodu skręcający na północno-zachodni.

d24jl0w

Pogoda w czwartek 16 lipca. Prognozowane opady deszczu i silne burze

W czwartek na terenie całego kraju prognozowane jest zachmurzenie zmienne - małe, umiarkowane oraz duże i całkowite. Zarówno w zasięgu chłodnego frontu atmosferycznego, jak i wewnątrz niestabilnej masy powietrza pochodzenia polarnego o cechach morskich.

Spodziewane jest występowanie słabych i umiarkowanych, chwilami silnych opadów deszczu oraz zjawisk burzowych. W czasie burz natężenie opadów będzie szczególnie duże (możliwe sumy opadowe w wysokości 15-40 mm). Możliwe będą ponadto opady gradu oraz punktowo silne porywy wiatru o prędkości do 60-75 km/h.

Najcieplejsza masa powietrza ograniczy się do pasa województw wschodnich (z uwzględnieniem regionów północno-wschodnich), gdzie najwyższa temperatura maksymalna w godzinach popołudniowych wyniesie 23°C/25°C, lokalnie 26 °C.

d24jl0w

Na pozostałym obszarze jej wartości będą oscylować w granicach 16°C/21°C.Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z coraz większą przewagą kierunków zachodnich.

Główna strefa wydajnych opadowo burz prognozowana jest na wschodzie, północnym - wschodzie i południowym - wschodzie (wpływ chłodnego frontu atmosferycznego).

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

d24jl0w

Podziel się opinią

Share

d24jl0w

d24jl0w