Trwa ładowanie...
de4ycuh

Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia. Męczący upał przez kilka dni

Pogoda. Upał nie odpuszcza. Instytut Meteorologii i Gospodarki wydał ostrzeżenia 1. stopnia. dla kilkunastu powiatów wzdłuż zachodniej granicy Polski. Gorącą będzie przez kilka dni, a alerty mogą zostać rozszerzone na kolejne regiony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia. Męczący upał przez kilka dni
Pogoda. Ostrzeżenia IMGW 1. stopnia. Męczący upał przez kilka dni
de4ycuh

IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed upałem dla województwa lubuskiego oraz dla północnej i centralnej części województwa dolnośląskiego (łącznie z Wrocławiem).

Alerty IMGW obowiązują do piątku wieczorem. Nie jest jednak wykluczone, że ostrzeżenia zostaną przedłużone, a nowe będą dotyczyć kolejnych regionów, bo według prognoz bardzo wysokie temperatury mają utrzymywać się w Polsce co najmniej przez kilka najbliższych dni.

Zobacz wideo: Polska 2050. Szymona Hołownia pytany o rozmowy z PiS. "Zdarzyło mi się"

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski w rozmowie z Polskim Radiem przypomina, że o upale mówimy wówczas, gdy temperatura maksymalna przekroczy 30 st. C. W najbliższych dniach w województwach: lubuskim i dolnośląskim termometry mogą pokazać 34 st. C, a lokalnie nawet więcej.

de4ycuh

Pogoda. Upał coraz większy

Im dalej na wschód, tym temperatura będzie niższa. W czwartek w centrum możemy spodziewać się między 25 a 30 st. C, zaś w strefie nadmorskiej, na Podlasiu i Pogórzu Karpackim maksymalnie 22-24 st. C.

Upał prawdopodobnie zacznie rozlewać się na większość kraju pod koniec tygodnia. W czwartek na zachodzie będą 32-33 st. C. a w piątek 34 st. C. Tego dnia prognozowane są już też gwałtowne burze.

Pogoda. Co oznacza 1 stopień ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy - najniższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego - oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

de4ycuh

Podziel się opinią

Share
de4ycuh
de4ycuh