Trwa ładowanie...

Pogoda. Drastyczne ochłodzenie w przyszły weekend

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca października. Po deszczowych dniach nastąpiła wyraźna poprawa pogody. W kolejnych dniach również widać trend ocieplenia. Trzeba przyznać, że jak na jesień aura będzie nas rozpieszczać.

Share
Pogoda. W kolejny weekend czeka nas załamanie auryPogoda. W kolejny weekend czeka nas załamanie auryŹródło: PAP, fot: MAXIM SHIPENKOV
d1btqda

W tym roku o zimie nie mieliśmy okazji się przekonać na nizinach i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie do połowy listopada. Za sprawą nagłego ocieplenia w całym pasie Polski południowej, przy pogodnym niebie słupki rtęci wskażą nawet 16-17 st. C, a w Krakowie, we Wrocławiu i Opolu nawet 21 st. C w czwartek.

Pogoda. Ciepły weekend. W sobotę więcej chmur. Niedziela słoneczna

W weekend przeważy pogodna aura. W całej Polsce powyżej 10 st. C. W sobotę więcej chmur na zachodzie Polski. Możliwe słabe opady deszczu. Pod chmurami 11 st. C, nieco lepiej na wschodzie Polski przy rozpogodzeniach do 15 st. C.

Niedziela nieco cieplejsza na zachodzie do 17 st. C. W niedzielę większość Polski będzie pod wpływem strefy podwyższonego ciśnienia, która zagwarantuje nam sporo pogodnego nieba. Deszcz w ciągu dnia możliwy jest jedynie na Pomorzu Zachodnim. Na pozostałym obszarze przez cały dzień pogodnie i sucho. Od 12 st. C na Mazurach, 14 st. C na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu, do 16 st. C na Dolnym Śląsku.

d1btqda

Pogoda. Początek tygodnia słoneczny. Ciepła aura się utrzyma

Poniedziałek i wtorek zapowiadają się pogodnie. W całej Polsce utrzyma się przewaga zachmurzenia małego. Od 10 st. C na Podlasiu, 14 st. C na Mazowszu,15 st. C na Ziemi Lubuskiej, 16 st. C na Dolnym Śląsku.

W środę do południa zachmurzenie duże na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Sporo chmur także w Wielkopolsce. W tych regionach przelotnie popada. Bardzo ciepło, od 11 st. C w pasie nadmorskim oraz na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie, 12 st. C na Kujawach, Mazowszu i Lubelszczyźnie, 14 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, 15 st. C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

W czwartek więcej chmur od samego rana. Nigdzie nie będzie przymrozków. Na termometrach od 8 st. C w Zakopanem, 10 st. C na Suwalszczyźnie, 11 st. C na Kujawach, na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, 12-13 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej, 14 st. C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Najcieplej w rejonie Krakowa 15 st. C.

Pogoda. Temperatura zacznie spadać. Czy grozi nam większe ochłodzenie?

Potężne ocieplenie zacznie się kończyć już w piątek. Jeszcze w ostatni dzień roboczy przyszłego tygodnia przeważnie od 7 st. C na Podlasiu do 11 st. C na zachodzie, w miarę pogodnie. Zamiany nadejdą w weekend, kiedy to wleje się do Polski zimne powietrze z północnego zachodu, przynosząc nam w najcieplejszym momencie dnia 5-7 st. C.

d1btqda

Na Podhalu, Podlasiu, Warmii i Suwalszczyźnie maksymalnie 2-3 st. C możliwe opady śniegu i śniegu z deszczem. Ochłodzenie będzie chwilowe, co jest bardzo typowe dla października, który jest miesiącem przejściowym. Wszystko wskazuje na to, jeszcze w listopadzie będzie sporo dni z przewagą słońca i temperatury na poziomie 10-15 st. C.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1btqda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1btqda
d1btqda