Trwa ładowanie...
d1pcgph

Pogoda. Doskonały czas na planowanie urlopu nad Bałtykiem!

Od najbliższej środy pogoda nad morzem będzie sprzyjała plażowaniu. Bliskość układu wysokiego ciśnienia, a także napływające cieplejsze powietrze sprawi, że na termometrach wzdłuż wybrzeża będzie nawet 23-24 st.C. Na zachodzie i w centrum Polski nawet 29-30 st.C. Zachmurzenie będzie niewielkie, na niebie głównie słońce. O opadach zapomnijmy. Trzeba przyznać, że taka pogoda nad polskim morzem należy do rzadkości, więc warto wykorzystać te piękne dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda nad morzem będzie sprzyjała plażowaniu
Pogoda nad morzem będzie sprzyjała plażowaniu (PAP)
d1pcgph

Analizując najnowsze prognozy można zauważyć, że już od soboty w całej Polsce wyjrzy słońce, podobnie będzie w niedzielę. Dopiero poniedziałek i wtorek na krótko przyniosą nam opady deszczu. Pod chmurami przejściowo ochłodzi się do 17-18 st.C, ale już od najbliższej środy pogoda szybko się poprawi. Na termometrach w środę 25 st.C. Nad Bałtykiem nawet 23-24 st.C od najbliższej środy. Jest duża szansa na sprawdzenie się naszej prognozy sezonowej mówiącej o tym, że pierwsza połowa sierpnia będzie po prostu cudowna.

Pogoda. Aktualna sytuacja baryczna nad Europą. Ulewy w poniedziałek i wtorek

Deszczowy początek tygodnia przyniesie nam pofalowany front atmosferyczny związany z rozległą strefą niskiego ciśnienia ciągnącą się od Włoch i Alp aż po Słowację i Czechy. Jednocześnie pamiętajmy, że deszczowe niże niosące ulewy są teraz nad Danią i Norwegią. Front oddzieli chłodniejsze powietrze nad Ukrainą od gorącego nad Polską, Niemcami i Francją.

Nocą z poniedziałku na wtorek front się uaktywni, więc opady miejscami będą silne i wyniosą do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Tyle spadnie wody na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i na Opolszczyźnie. W pozostałych regionach spadnie do 30 litrów wody. Od środy przybędzie rozpogodzeń. Wyże, które zapewniają bezchmurne niebo na wschodzie Europy i Półwyspie Iberyjskim od środy sprawią w całej Europie potężny wał wyżowy, który od Portugalii aż po Ukrainę zapewni słoneczne dni (nawet 10 dni). O słońce nie musimy się martwić, a także coraz wyższe wartości na termometrach zagoszczą w Polsce od środy.

Pogoda. Sporo pogodnego nieba. Bez opadów

Do niedzielnego wieczoru w Polsce nie musimy obawiać się opadów, a więc śmiało można planować wycieczki na świeżym powietrzu. O sporo słońca w weekend zadba nadal strefa wysokiego ciśnienia. W poniedziałek dopiero na termometrach od 22-23 st.C nad samym morzem, 25 st.C na Mazurach, 27-28 st.C na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu, do 31st.C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce.

d1pcgph

Pogoda. Coraz cieplej od środy

Najnowsze prognozy wskazują, że od środy wrócą letnie wartości na termometrach - w niedzielę od 23 st.C na wybrzeżu, 24 st.C na Pojezierzu Pomorskim i na Warmii, 26-27 st.C w pasie od Kujaw po Mazowsze i Ziemię Łódzką. Najcieplej, 31 st.C od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Pogoda. Po 20 sierpnia wróci jesienna pogoda z chłodem?

Po 15 sierpnia nawałnice zakończą napływ ciepłego powietrza nad Polskę. Dotrze do nas lekkie ochłodzenie. Najnowsze wyliczenia modeli długoterminowych pokazuje, że moglibyśmy liczyć na ledwo 18-20 st.C, a na niebie sporo chmur z przelotnymi opadami deszczu. Warto więc maksymalnie wykorzystać pogodę w najbliższym tygodniu, ponieważ II połowa sierpnia może już nie być dla nas taka łaskawa ze słońcem i wysokim wartościami na termometrach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1pcgph

Podziel się opinią

Share

d1pcgph

d1pcgph