Trwa ładowanie...
ded7shh

Pogoda. Do Polski wraca lato. Temperatura nawet powyżej 30 st. C

Pogoda w kraju została tymczasowo zdominowana przez silny i rozległy układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. W najbliższych kilku dniach będzie on sprzyjać występowaniu bardzo słonecznej i gorącej, iście letniej aury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W Polsce najbliższe dni upalne i słoneczne
Pogoda. W Polsce najbliższe dni upalne i słoneczne (PAP, Fot: Grzegorz Momot)
ded7shh

We wtorek 15 września na przeważającym obszarze Polski prognozowana jest słoneczna, sucha, stabilna aura. Napływająca bardzo ciepła masa powietrza o niskiej zawartości wilgoci będzie sprzyjać występowaniu iście letnich warunków atmosferycznych ze wzrostami temperatury maksymalnej w okolice 23-30 st. C, lokalnie nawet 31 st. C.

Szczególnie gorące oraz upalne warunki pogodowe wystąpią w regionach zachodnich, południowo-zachodnich, południowych oraz środkowych. Rano w różnych rejonach kraju, w tym zwłaszcza w pasie wschodnim oraz częściowo na południu będą występować zamglenia i mgły ograniczające widzialność poziomą poniżej 200-600 metrów. Wiatr będzie wiać słabo, z kierunków zmiennych.

Pogoda. Środa słoneczna. Mogą wystąpić zachmurzenia

W środę 16 września od rana nad całą Polską będzie dominować słoneczna, sucha aura z niewielkim zachmurzeniem pierzastym. W trakcie dnia wzrost zachmurzenia z formującymi się mgłami będzie postępować zwłaszcza od Morza Bałtyckiego w kierunku województw północnych naszego kraju.

ded7shh

Sprawdź pogodę w swoim regionie na pogoda.wp.pl

Na pozostałym obszarze do końca dnia utrzymają się przeważnie iście letnie warunki atmosferyczne z najwyższymi wzrostami temperatury maksymalnej powietrza w okolice 26-19 st. C, punktowo nawet 30 st. C. Chłodniej będzie jedynie w pasie strefy przybrzeżnej - około 22-24 st. C.

Niewykluczone, że późniejszym popołudniem lub wieczorem, a także nocą ze środy na czwartek miejscami na południowym zachodzie, południu oraz w centrum pojawią się przelotne opady deszczu połączone z lokalnymi, punktowymi burzami. W czasie rozwoju chmur kłębiastych ich natężenie może być lokalnie intensywne. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z dominacją kierunków południowych, w drugiej części dnia od regionów północno-zachodnich oraz północnych.

Pogoda. W czwartek możliwe opady deszczu

W czwartek 17 września pogoda w Polsce będzie kształtowana zarówno przez klin wyżowy znad Europy Północnej, jak i strefę chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnej części kontynentu europejskiego będzie napływać coraz chłodniejsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego, a podwyższona zawartość wilgoci objawi się na ogół umiarkowanym oraz dużym zachmurzeniem.

ded7shh

W pasie regionów południowych prognozowane jest wystąpienie burz z intensywnymi opadami deszczu o wydajności do 15-30 mm, gradem o średnicy do 1-2 cm oraz punktowo silnymi porywami wiatru o prędkości osiągającej 60-80 km/h. Temperatura maksymalna powietrza najwyższe wartości osiągnie na południowym wschodzie około 22-23 st. C. W pozostałej części kraju jej wartości wyniosą przeważnie od 14-16 st. C w pasie północnym do 20 st. C w regionach południowych. Wiatr będzie wiać umiarkowanie i dość silnie, z coraz większą dominacją kierunków północnych.

Przypominamy, aby w tak gorące dni unikać długiego przebywania na słońcu, ograniczyć wysiłek fizyczny, spożywać dużą ilość płynów, w tym zwłaszcza wody niegazowanej oraz zadbać o nakrycie głowy.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ded7shh

Podziel się opinią

Share
ded7shh
ded7shh