Trwa ładowanie...
dvf1as4

Pogoda. Burze nad Polską. Blisko 700 interwencji, 9 tys. osób bez prądu

W poniedziałek pogoda uległa znacznemu pogorszeniu. Do godziny 21 odnotowano blisko 700 interwencji. Wszystko to z powodu gwałtownych burz, podtopień i wiatru. Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa ponad 9 tys. gospodarstw odciętych zostało od prądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Burze nad Polską. 9000 osób bez prądu (zdjęcie ilustracyjne)
Pogoda. Burze nad Polską. 9000 osób bez prądu (zdjęcie ilustracyjne) (Flickr)
dvf1as4

Strażacy na terenie Polski najczęściej odnotowywali zgłoszenia dotyczące usuwania powalonych drzew z dróg, a także odpompowywania wody z zalanych posesji oraz domostw.

Pogoda. Burze nad Polską. Najgorzej w Wielkopolsce

Jak informuje RMF FM, zmiana pogody i towarzyszące jej gwałtowne burze najmocniej doświadczyły strażaków w Wielkopolsce. Tam strażacy na akcję wyjeżdżali aż 132 razy. W Lubuskiem do godziny 21 odnotowano 95 zgłoszeń, z kolei na Dolnym Śląsku aż 57.

dvf1as4

O nawałnicach nad Poznaniem pisaliśmy w środku dnia. Gwałtowne burze wywołały falę podtopień. Strażacy odpompowywali wodę nie tylko z domów i piwnic. Zalane były także tory tramwajowe. Chwilę po ulewie nie kursowały tramwaje na Górnej Wildzie i autobusy na osiedlu Polan.

Pogoda. Burze nad Polską. Podtopienia

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania na których widać siłę przyrody i skalę strat wywołanych przed nawałnice, które przeszły nad stolicą Wielkopolski, ale także w innych miastach Polski.

Pogoda. Burze nad Polską. 9000 osób bez prądu

W środę wieczorem pojawiła się także informacja z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. "Sytuacja pogodowa (stan na godz. 20.00) - bez dostaw prądu jest 9 123 odbiorców" - napisał na Twitterze Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora RCB.

dvf1as4

Jak podkreślił Świszcz, największe braki prądu odnotowano w województwie dolnośląskim. Tam szacuje się, że elektryczności pozbawionych było około 5840 odbiorców.

Duże braki w dostawach prądu odnotowano także w województwie łódzkim. Tam bez sieci na godzinę 20 w środę pozostawało około 2300 osób.

Źródło: RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dvf1as4

Podziel się opinią

Share

dvf1as4

dvf1as4