Trwa ładowanie...
d42cxqw

Przełom w pogodzie. Słonecznie i sucho do końca tygodnia.W niedzielę nawet 31 st. C

Koniec lipca przynosi nam przekroczenia 30 stopni. Zgodnie z zapowiedziami burze nie odpuszczają, intensywnym zjawiskom towarzyszą ulewne opady do 30-50 mm wody. Przełom czerwca i lipca przyniesie nadal dynamizm w pogodzie, a na termometrach na ogół należy się spodziewać 20-25 st. C. Do połowy sierpnia upałów rzędu 35 st. C nie widać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na początku sierpnia zaskoczy temperaturą
Pogoda na początku sierpnia zaskoczy temperaturą (PAP)
d42cxqw

W czwartek nadal nad Wyspami Brytyjskimi oraz wschodnim Atlantykiem przemieszczają się obszary niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Warto dodać, że na pograniczu polsko-czeskim dojdzie do zafalowania na froncie chłodnym, który ostatecznie wypchnie gorące powietrze za nasze wschodnie granice. W konsekwencji czeka nas ochłodzenie.

Nad Polską zanikające opady deszczu na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce, a po południu również w centrum, na Kujawach i na Pomorzu Gdańskim. Układy wyżowe zapewniają nam cały czas słoneczną aurę nad Morzem Śródziemnym i na Bałkanach. Polska znajduje się w zasięgu chłodniejszych mas powietrza polarnomorskiego, ale jednocześnie jest w zasięgu wyżu. Do końca tygodnia sucho i słonecznie!

W czwartek czeka nas sporo pogodnego nieba nad Polską od samego rana. W ciągu dnia od 17 st. C na Podhalu, 21 st. C południu Wielkopolski, na Ziemi Lubuskiej, 19 st. C na Kujawach, na Pomorzu Gdańskim, 23 st. C na Ziemi Łódzkiej, 24 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, znacznie cieplej w pasie od Małopolski po Podkarpacie tutaj do 28-29 stopni. We wtorek rozrastający się układ wysokiego ciśnienia nad Polską zadba o słoneczną pogodę.

d42cxqw

Pogoda długoterminowa na sierpień. Jaki będzie początek miesiąca?

Początek sierpnia przyniesie nam dla odmiany ocieplenie. W weekend po dość rześkich porankach z temperaturami na przeważającym obszarze poniżej 12 st. C. W ciągu dnia w piątek słupki rtęci pokażą od 22 stopni na Pomorzu, na Warmii i Mazurach, a także na Podlasiu, 26 st. C i w centrum, do 29 stopni w pasie od Dolnego Śląska po Małopolskę, bardzo ciepło też na Ziemi Lubuskiej do 29 st.C. Do końca dnia w całej Polsce utrzyma się pogodne niebo.

Dopiero wieczorem od Dolnego Śląska po Górny Śląsk, na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu wzrośnie zachmurzenie do umiarkowanego. Czwartek również ciepły z przewagą pogodnej aury we wszystkich regionach. Temperatura wyniesie od 20 st. C nad morzem, 24 st. C w centrum, do 25 st. C na zachodzie Polski.

W dalszym ciągu cieplejsze odzienie powinni mieć turyści nad morzem, zwłaszcza o poranku i o wschodzie słońca na Pomorzu Zachodnim, na Pomorzu Gdańskim słupki rtęci wskażą ledwo 10 st.C. Zdecydowanie cieplej zrobi się od soboty. Nad Bałtykiem 23 st. C, 25-27 st. C na Mazowszu i Ziemi Łódzkiej, a w pasie od Wielkopolski po Dolny Śląsk i Opolszczyznę 31 st.C.

Tomasz Leszczyński

d42cxqw

Podziel się opinią

Share

d42cxqw

d42cxqw