Trwa ładowanie...

Prognoza pogody dla Polski na weekend

Pogoda zacznie przypominać coraz bardziej wiosenną aurę, będzie coraz cieplej. Pojawi się też więcej przejaśnień oraz rozpogodzeń, zwłaszcza w centralnej Polsce.

Share
Prognoza pogody dla Polski na weekend
Prognoza pogody dla Polski na weekendŹródło: IMGW
d3hcaci

Dominacja obszaru niskiego ciśnienia znad Ukrainy z frontami atmosferycznymi stopniowo dobiega końca. Nad Skandynawią i Rosją umacnia się rozległy wyż, który będzie miał coraz większy wpływ na pogodę w Polsce, zwłaszcza na północy i w centrum. Ze wschodu będzie napływać cieplejsze i nieco mniej wilgotne powietrze polarno-kontynentalne.

Najbliższe dni nad Polską przypominać zaczną już bardziej wiosenną aurę. Zachmurzenie będzie zróżnicowane, ze słabnącymi i zanikającymi opadami deszczu i mżawki, zwłaszcza na południu i wschodzie kraju, które będą zamieniać się w opady przelotne deszczu za dnia, a na noc będą zanikać.

d3hcaci

Pogoda w sobotę

W sobotę najwięcej niskich chmur warstwowych ze słabymi opadami deszczu i mżawki prognozowanych jest w południowej i częściowo w centralnej Polsce. Dodatkowo na południu i wschodzie w nocy pojawią się zamglenia, a rano miejscami mgły. Na północy będzie więcej przejaśnień.

Pogoda długoterminowa. IMGW mówi, czy widać wiosnę

Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 7 do 12 st.C., z czego najchłodniej będzie na południu, a najcieplej na północy Polski. Wiatr będzie wiać słabo, tylko nad morzem umiarkowanie, z kierunków zmiennych, ale z przewagą kierunków północnowschodnich.

Pogoda w niedzielę

Niedziela na terenie kraju przyniesie zmienne zachmurzenie - umiarkowane oraz duże, tylko na krańcach południowych i południowo-zachodnich przeważać będzie zachmurzenie całkowite. W ciągu dnia na zachodzie, w centrum i na północy pojawią się kłębiaste chmury z opadami przelotnymi deszczu. Na pozostałym obszarze raczej nie będzie padać lub będą to opady symboliczne.

d3hcaci

Temperatura maksymalna wzrośnie w okolice od 12 do 15 st.C. niemal w całej Polsce, tylko na krańcach południowych i tam, gdzie słońca będzie dużo mniej, będzie chłodniej około od 8 do 12 st.C., a w górach od 5 do 7 st.C. Wiatr będzie wiać słabo na północy, okresami umiarkowanie z przewagą kierunku północno - wschodnich.

Pogoda w poniedziałek

W poniedziałek w całym kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, w dzień wzrastające okresami do całkowitego i z pojawiającymi się po południu i wieczorem opadami deszczu przelotnego. Najwięcej opadów pojawi się w centrum, na zachodzie i południu Polski. Temperatura maksymalna będzie zbliżona do tej z poprzedniego dnia, ale będzie już bardziej wyrównana i wyniesie średnio od 11 do 14 st.C. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie z północnego-wschodu i wschodu.

Autorem prognozy jest Centrum Prognoz Meteorologicznych METEOSKY SP. z o.o.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hcaci

Podziel się opinią

Share
d3hcaci
d3hcaci