Trwa ładowanie...
pogoda
CPM Meteosky
28-07-2020 12:50

Pogoda. Wtorek ostatnim upalnym dniem lipca. Uwaga na liczne burze

W ostatni wtorek lipca temperatura w wielu miejscach przekroczy 30 st. C. Będzie tak za sprawą ciepłej masy powietrza polarno-morskiego napływającej z południowo-zachodniej części Europy. Gorące powietrze będzie stopniowo wypychane przez świeżą, nieco chłodniejszą masę powietrza polarno-morskiego. Dlatego temperatura powietrza od środy do piątku będzie oscylować w granicach 22/24 st. C.

Share
Pogoda. Wtorek ostatnim upalnym dniem lipca. Uwaga na liczne burzeŹródło: Pixabay
dkdydqq

Wtorek początkowo w całym kraju z pogodną aurą – zachmurzenie było małe, miejscami umiarkowane, na południu kraju bezchmurne niebo. W ciągu dnia chmur stopniowo będzie przybywać od zachodu, co związane będzie ze strefą frontu chłodnego, która przemieszczać się będzie w kierunku wschodnim. W strefie frontowej spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Niebezpiecznie zacznie się robić w godzinach popołudniowych na zachodzie kraju oraz wieczorem w pasie Polski centralnej. W nocy burze utrzymają się na wschodzie, częściowo w centrum kraju oraz na południu i południowym-wschodzie.

Burzom towarzyszyć będą umiarkowane i intensywne przelotne opady deszczu oraz miejscami opady gradu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 26/28 st. C na północy, przez 30/31 st. C w głębi kraju, do 27/29 st. C na wschodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-zachodni, skręcający za strefą frontową na zachodni.

CPM Meteosky
Źródło: CPM Meteosky

Prognoza pogody na 28.07.2020r

dkdydqq

Pogoda na środę

W środę do Polski z północnego-zachodu napłynie nieco chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego, która przyniesie zmienne zachmurzenie (przeważnie małe i umiarkowane), miejscami ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Jedynie w Polsce wschodniej, południowo-wschodniej oraz początkowo również w centrum kraju spodziewane jest duże zachmurzenie z opadami deszczu oraz burzami. W ich trakcie będzie intensywnie padać.

Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 19/21 st. C w pasie zachodnim, przez 24/26 st. C w centrum. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

CPM Meteosky
Źródło: CPM Meteosky

Prognoza echa radarowego na środę, 15:00 Z (29.07.2020 r.)

dkdydqq

Pogoda na czwartek

W czwartek od południowego-zachodu zacznie zaznaczać się układ wyżowy znad centralnej części Europy, który przyniesie liczne rozpogodzenia w południowej części kraju. Natomiast w północnej części Polski spodziewane jest zachmurzenie duże i całkowite ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu na Wybrzeżu.

Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 18/20 st. C na północy, przez 22/23 st. C w głębi kraju, do 23/25 st. C na południu. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany i dość silny, porywisty.

dkdydqq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdydqq
dkdydqq