Trwa ładowanie...
d3ed6lq

Pogoda. W weekend arktyczny chłód. Początek nowego tygodnia z ociepleniem i słoneczną aurą

Wygląda na to, że do końca tygodnia będziemy mieć pogodę w kratkę. Raz deszcz, deszcz ze śniegiem i przelotny śnieg, a chwilę później słońce wyjrzy zza chmur. Warto zwrócić uwagę, że w zimnym powietrzu arktycznym dojdzie do zwiększenia pionowego gradientu temperatury. W piątek i sobotę wystąpią opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Po weekendowym ochłodzeniu wróci cieplejsza jesień
Pogoda. Po weekendowym ochłodzeniu wróci cieplejsza jesień (Pixabay)
d3ed6lq

W środę zachmurzenie małe i bez opadów na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Im dalej na wschód, tym więcej chmur i zimniej. Najchłodniej na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim 6 st. C. Na Kujawach, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i na Roztoczu 8 st. C, od Pomorza Zachodniego przez północną i wschodnią część Wielkopolski, Ziemię Łódzką po północną i zachodnią część Małopolski oraz Górny Śląsk 10 st. C.

Zdecydowanie najcieplej na Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie Małopolski i południu Podkarpacia, miejscami w regionach podgórskich 10-12 stopni. Wiatr na południowym wschodzie kraju słaby, nad resztą kraju okresami umiarkowany, zachodni.

Pogoda. W czwartek spadki temperatur

W czwartek od 4 st. C w Karpaczu, 5 st. C na Podlasiu 6-7 st. C na Lubelszczyźnie. W piątek w strefie z opadami rozciągającej się z rana od Ziemi Lubuskiej, po obszar Wielkopolski i Dolnego Śląska. Na termometrach od 3 st. C na Suwalszczyźnie, 5-6 st. C w pasie od Szczecina po Wrocław.

d3ed6lq

Noce podczas rozpogodzeń na wschodzie przyniosą ujemne wartości rzędu -2/-3 st. C. W sobotę z rana niemal wszędzie przymrozek, na Przedgórzu Sudeckim nawet -5 st. C, podobnie w Tatrach nawet -6 st. C. W sobotę od 2 st. C na Podlasiu, 3 st. C na północy Mazowsza i Ziemi Łódzkiej, 4 st. C na Śląsku i w Małopolsce.

Od niedzielnego popołudnia niż znad Atlantyku będzie wędrował na wschód, a wraz z nim do Polski napłynie na kilka dni nieco cieplejsze powietrze. W sobotę od 3 st. C na Podlasiu do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Niedziela na zachodzie przyniesie wzrost wartości na termometrach, odnotujemy do 7 st. C, chłodniej w centrum i na wschodzie - 4 st. C.

Pogoda. Przyszły tydzień z dominacją jesiennych wartości na termometrach. Poranki z przymrozkami

mamy też dobre informacje. Na początku tygodnia szybko będzie się nad Polską rozpogadzać. W całym kraju będzie więcej słońca niż w ostatnich dniach. Od poniedziałkowego poranka więcej przejaśnień na południu naszego kraju. Na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu, ale rozpogadzać będzie się też miejscami w Wielkopolsce.

Na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach oraz na Podlasiu będzie najzimniej - 3-4 st. C. Na Pomorzu Zachodnim, północy i wschodzie Wielkopolski, Kujawach, w centrum, na Mazowszu, w Górach Świętokrzyskich oraz miejscami w Małopolsce i na Podkarpaciu do 6-8 stopni.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ed6lq

Podziel się opinią

Share
d3ed6lq
d3ed6lq