Trwa ładowanie...

Pogoda. W poniedziałek i we wtorek dużo słońca i pogodnego nieba

Pogoda. Jeszcze przed końcem marca odczujemy wybuch śródziemnomorskiego ciepła.

Share
Pogoda. Wiosna w pełni, ale ocieplenie nie potrwa długo
Pogoda. Wiosna w pełni, ale ocieplenie nie potrwa długoŹródło: PAP, Fot: ALESSANDRO DI MARCO
d1dmcfp

Na początku przyszłego tygodnia pogodą nad Polską sterował będzie rozległy ośrodek wyżowy znad Półwyspu Apenińskiego. Zatem, jak twierdzi Ireneusz Dąbrowski z wrocławskiego Cumulusa, w poniedziałek i we wtorek prawie w całym kraju będzie pogodnie i słońca nam nie zabraknie.

Dodatkowo wyż ten z południa, a konkretnie znad Morza Śródziemnego pompował do nas będzie śródziemnomorskie ciepło, więc przez te ostanie dni marca prawie w całym kraju będziemy mogli cieszyć się wręcz letnią aurą. Jedynie w wąskim pasie północnym pojawiać się będzie nieco więcej chmur i tam od czasu do czasu może pokropić słaby, przelotny deszcz.

d1dmcfp

Pogoda. Nie tylko będzie sporo słońca, ale i temperatura podskoczy do 20. kreski

Usytuowanie wyżu w okolicy Włoch sprawi, że na początku przyszłego tygodnia nie tylko cieszyć się będziemy pogodnym niebem, ale dodatkowo z kierunków południowych szerokim strumieniem wlewać się do nas będzie śródziemnomorskie ciepło.

Obostrzenia na Wielkanoc. Apel Władysława Kosiniaka-Kamysza ws. kościołów

Stąd temperatura poszybuje mocno w górę i na początku przyszłego tygodnia (w poniedziałek i we wtorek) na przeważającym obszarze kraju odnotujemy już około 15 stopni, a we wtorek na zachodzie nawet 20. Oczywiście podane wartości temperatury, to temperatura w cieniu, zatem w słońcu będzie jeszcze cieplej. Chłodniej będzie tylko na północy, gdzie pod chmurami i przy opadach temperatura dociągnie zaledwie do 10. kreski.

Pogoda. Po dwóch wręcz letnich dniach w środę front i ochłodzenie

Niestety, po pogodnym i słonecznym początku tygodnia, w nocy z wtorku na środę (z 30.03 na 31.03) nastąpi przebudowa pola barycznego. Wyż znad Włoch osłabnie i odsunie się nad Turcję i południową Rosję. Natomiast na nas z północy nasunie się front chłodny związany z niżem skandynawskim.

d1dmcfp

Niestety, front ten nie dość, że przyniesie ze sobą chmury i opady przelotne deszczu, to sprawi, że z północnego zachodu ponownie zacznie do nas spływać chłodne, polarno-morskie powietrze. Zatem w środę pogoda popsuje się, a przechodzący nad naszymi głowami front sprawi, że pojawi się spory kontrast temperatury. Jeszcze przed frontem (na południu) temperatura dobije do 20 stopni, ale już za frontem (na północy) poleci w dół i zatrzyma się w okolicach 10. kreski.

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1dmcfp

Podziel się opinią

Share
d1dmcfp
d1dmcfp