Trwa ładowanie...
wrocławskie biuro prognoz Cumulus
pogoda

Pogoda. Środek tygodnia prawie w całym kraju z dominacją chmur i opadów

W środę pogodę w Polsce będzie kształtował ośrodek niżowy znad północno-zachodniej Polski. Na północy oddziaływać będą fronty atmosferyczne. Od województwa zachodniopomorskiego po Podlasie będzie się chmurzyć. Pojawią się słabe opady deszczu oraz mżawki i deszcz ze śniegiem.
Share
Pogoda. Opady śniegu w ciągu najbliższych 12 godzin (źródło: windy.com)
Pogoda. Opady śniegu w ciągu najbliższych 12 godzin (źródło: windy.com)
d249b0b

W Zachodniopomorskiem popada deszcz i deszcz ze śniegiem. Natomiast w pasie od województwa pomorskiego po Podlasie poprószy słaby śnieg. Tutaj w ciągu całego dnia spadnie do 2-3 cm śniegu. Zatem uważajmy, bo w pasie północnym na drogach będzie ślisko. Na pozostałym obszarze, czyli w pasie środkowym i południowym (na południe od linii Gorzów-Bielsk Podlaski) będzie pogodnie, a chwilami nawet słonecznie.

Dopiero po południu początkowo nad pasmo gór i przedgórza, a pod koniec dnia także nad całą południową Polskę z południa nasunie się kolejny front atmosferyczny. Front ten w paśmie gór i przedgórza przyniesie opady śniegu, a na obszarach nizinnych deszczu i deszczu ze śniegiem.

Powrót dzieci do szkół już wkrótce? Siemoniak apeluje do rządu

Pogoda. Środa jeszcze z południowym ciepłem

Umiejscowienie niżu nad północno-zachodnią Polska sprawi, że z południa (znad Włoch i zachodnich Bałkanów) nadal docierać do nas będzie ciepłe powietrze, stąd na termometrach zobaczymy od zera, plus 1 stopnia na północny i w pasie przedgórza do 5-6 na południowym wschodzie. Natomiast na pozostałym obszarze, poza tymi skrajnościami, temperatura zatrzyma się pomiędzy 2, 4 kreską.

d249b0b

Pogoda. Czwartek w całym kraju pochmurny ze słabymi opadami śniegu

W czwartek niż znad północno-zachodniej Polski rozwinie swoje skrzydła na wschód i połączy się z niżem ukraińskim tworząc rozległy obszar obniżonego ciśnienia. Niżowi towarzyszyć będzie rozległy front atmosferyczny, który swoją strefą przykryje cały obszar Polski. Zatem w czwartek w całym kraju będzie pochmurno i od czasu do czasu poprószy słaby śnieg. Na ogół opady będą słabe, bo spadnie max do 1-2 cm śniegu. Jednak jak ostrzega nas Dariusz Kubacki z wrocławskiego Cumulusa, nieco intensywniejsze opady śniegu pojawią się w pasie środkowym rozciągającym się od Gdańska przez Toruń i Płock po Poznań, Wielun i Łódź, gdzie przez cały dzień spadnie do 4-5 cm śniegu. Zatem uważamy, bo na drogach zrobi się bardzo ślisko.

Pogoda. Czwartek już z wschodnim chłodem

Utworzenie się rozległego obszaru niżowego rozciągającego się od niżu znad północnej Polski po niż znad Ukrainy sprawi, że południowe ciepło zostanie dość gwałtowne odcięte i ze wschodu zacznie do nas napływać chłód. Temperatura spadnie o kilka kresek i prawie w całym kraju na termometrach zobaczymy już tylko od 0-2 stopni. Nieco cieplej, ale tylko do 3-4 stopni, będzie na wschodzie oraz w pasie wybrzeża. Natomiast niewielki mróz do -1/-3 utrzyma się w pasie przedgórza. Czwartkowy poranek prawie w całym kraju przywita nas temperaturą z okolic zera, jedynie na północy i południowym zachodzie oraz w pasie przedgórza temperatura nad ranem spadnie do -1/-3, a w okolicach Zakopanego do -5.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d249b0b

Podziel się opinią

Share
d249b0b
d249b0b