Trwa ładowanie...

Pogoda. Przed nami pogodny tydzień pełen słońca.

Przez cały tydzień pogodę w Polsce kształtował będzie pogodny klin wyżu atlantyckiego. Wyż ten w całym kraju zapewni nam pogodną i słoneczną aurę. Na pogodnym, w wielu miejscach prawie bezchmurnym niebie pojawiać będą się tylko pojedyncze obłoki chmur kłębiastych Cumulus oraz niegroźne ławice cienkich i prześwitujących Cirrusów.

Share
Pogoda. W tygodniu temperatura spadnie do 25 stopni i atmosfera uspokoi się(Fot: pixabay.com)
Pogoda. W tygodniu temperatura spadnie do 25 stopni i atmosfera uspokoi się(Fot: pixabay.com)Fot: pixabay.com
d4i7f3z

Pomimo pogodnej, wyżowej aury, to jednak nie wyklucza się, że w niektóre popołudnia i to głównie na północy kraju i w górach przez chwile może pokropić słaby, przelotny deszczyk.

Pogoda. Tydzień z rześkim powietrzem polarno-morskim i z temperaturą z okolic 25 stopni

Usytuowanie wyżu nad wschodnim Atlantykiem sprawi, że prawie przez cały tydzień (do piątku) z północnego zachodu spływać do nas będzie rześkie powietrze polarno-morskie. Stąd do piątku pomimo sporej ilości słońca, termometry w całym kraju wskażą od 23 do 25 stopni.

d4i7f3z

Pogoda. Niestety, po przyjemnym temperaturowo tygodniu, podczas weekendu powrócą upały.

Pod koniec tygodnia nastąpi przebudowa pola barycznego. Rozległy klin wyżu atlantyckiego zostanie rozerwany przez zatokę niżu norweskiego na dwie części. I tak, część zachodnia rozerwanego klina wycofa się w kierunku Atlantyku, a z części wschodniej utworzy się nowy, oddzielny ośrodek wyżowy w okolicach Ukrainy.

Rafalska: opozycja nam zdziczała. Wicerzecznik PiS broni europosłanki

Taka przebudowa pola barycznego sprawi, że wprawdzie pozostaniemy pod wpływem wyżu i nadal będzie pogodnie i słonecznie, ale zmieni się cyrkulacja powietrza. Zatem podczas weekendu pożegnamy rześkie powietrze polarno-morskie, bo z kierunków południowych zacznie do na docierać ciepłe powietrze zwrotnikowe i temperatura ponownie podskoczy do 30 stopni, a w niedzielę nawet ją przekroczy.

d4i7f3z

Niestety, wzrost temperatury sprawi, że w niedziele po południu w pasie południowym ponownie mogą pojawić się dość gwałtowne burze.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki.

Prognozę pogody przygotowało wrocławskie biuro prognoz „Cumulus Wojciech Majik” (www.cumulus.wroc.pl)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i7f3z

Podziel się opinią

Share
d4i7f3z
d4i7f3z