Trwa ładowanie...

Pogoda. Wiadomo, kiedy poprawa. Wyjrzy słońce

Po pochmurnym tygodniu z opadami deszczu na zachodzie i śniegu na wschodzie, niestety, do połowy przyszłego tygodnia pogoda nie ulegnie większym zmianom.

Share
Zdjęcie ilustracyjne. Fatalna pogoda utrzyma się w PolsceZdjęcie ilustracyjne. Fatalna pogoda utrzyma się w PolsceŹródło: Pixabay
d185znt

Z aktualnych prognoz wynika, że do połowy przyszłego tygodnia nadal nękać nas będą ośrodki niskiego ciśnienia i fronty atmosferyczne, które znad północnego Atlantyku schodząc na południowy wschód zahaczać będą o Polskę. Fronty te przyniosą chmury i zróżnicowane opady. Na zachodzie przeważać będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na wschodzie i w górach samego śniegu. Uwaga, podczas zmiany charakteru opadów pojawiać się będą również opady marznące powodujące na drogach i chodnikach niebezpieczną gołoledź.

Pogoda. Silny wiatr

Niestety, nurkujące znad północnego Atlantyku w naszą stronę kolejne ośrodki niżowe oraz przemieszczające się przez Polskę fronty atmosferyczne sprawią, że minimum do połowy przyszłego tygodnia w całym kraju nadal zmagać się będziemy z silnym i porywistym wiatrem. Jak przestrzega synoptyk z wrocławskiego Cumulusa, uważajmy i zachowajmy szczególną ostrożność, bo silne porywy wiatru przy opadach śniegu powodować będą liczne zawieje i zamiecie śnieżne oraz mogą szkody w mieniu.

Pogoda. Kiedy wyjrzy słońce?

Z aktualnych prognoz wynika, że dopiero pod koniec przyszłego tygodnia nastąpi zdecydowana zmiana pola barycznego. Nad Alpami rozbuduje się rozległy i pogodny wyż, który w kolejnych dniach zahaczając o południową Polskę przemieszczał będzie się nad Ukrainę. Pojawienie się wyżu sprawi, że ośrodki niżowe znad północnego Atlantyku zaczną nas omijać obierając wschodni kurs przez Morze Norweskie.

d185znt

Zatem dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia możemy liczyć na poprawę pogody, sporo słońca i pogodnego nieba. Jednak, jak to przy wyżach bywa, nocne rozpogodzenia sprawią, że nad ranem w wielu miejscach będziemy musieli uważać na mgły.

Pogoda. Dopiero w drugiej połowie tygodnia w całym kraju na plusie

Niestety, w pierwszej połowie przyszłego tygodnia nie tylko w pogodzie nic się nie zmieni, ale i temperatura niewiele będzie odbiegać od obecnej i utrzyma się kontrast pomiędzy zachodnią, a wschodnią Polską. Do połowy tygodnia nad zachodnią Polskę nadal z zachodu i z północnego zachodu napływać będzie umiarkowane ciepło znad Atlantyku. Temperatura wyniesie tu od 1 do 3 stopni.

Nowe odkrycie na Marsie. Badacze wcześniej byli w błędzie

Natomiast nad wschodnią częścią kraju nadal zalegać będzie mroźne powietrze i tutaj temperatura utrzymywać się będzie na delikatnym minusie wahając się od -3 do 0 stopni. Dopiero w drugiej połowie tygodnia, kiedy nad nami pojawi się pogodny wyż, to diametralnie zmieni się cyrkulacja powietrza i z kierunków południowych wleje się do nas ciepłe powietrze. W całym kraju temperatura przeskoczy na plus i notować będziemy od 1-3 stopni na wschodzie do 5-7 na zachodzie.

d185znt

Prognozę pogody przygotował Ireneusz Dąbrowski.

Prognozę pogody przygotowało wrocławskie biuro prognoz "Cumulus Wojciech Majik"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d185znt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d185znt
d185znt