Trwa ładowanie...
pogoda
CPM Meteosky
04-08-2020 10:26

Pogoda. Po chwilowej przerwie wracają upały

W kolejnych dniach w rejonie naszego kraju prognozowana jest rozbudowa silnego układu wysokiego ciśnienia z centrum przemieszczającym się w kierunku Skandynawii. Przyniesie on istotną poprawę pogody, a także wyraźne ocieplenie.

Share
Pogoda. Po chwilowej przerwie wracają upałyŹródło: PAP
d132xr8

Pogoda we wtorek

We wtorek pogoda w Polsce będzie kształtowana przez pofalowany front atmosferyczny, który największą ilością chmur i opadów deszczu o zmiennym, w tym umiarkowanym oraz silnym natężeniu objawi się na południu, południowym-zachodzie, w centrum, częściowo na wschodzie, a także w regionach północno-wschodnich.

W ciepłym i wilgotnym sektorze powietrza, zaznaczającym się w województwach południowo-wschodnich, spodziewane są także burze z intensywnymi opadami deszczu, miejscami silnymi porywami wiatru o prędkości do 60-80 km/h oraz gradem o średnicy do 1-3 cm.

W bezpośrednim zasięgu strefy frontowej łączne (dobowe) sumy opadowe wyniosą 10-25 mm, a w burzach na południowym - wschodzie Polski 15-35 mm. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z kierunków zmiennych. Temperatura maksymalna powietrza będzie oscylować w granicach 13/29 stopni, lokalnie 30. Najcieplejsza aura pojawi się na południowym-wschodzie, zaś najchłodniejsza na krańcach południowo-zachodnich.

CPM METEOSKY
Źródło: CPM METEOSKY

Prognoza temperatur na 2 m w dniu 04.08.2020r. godz. 15:00

CPM METEOSKY
Źródło: CPM METEOSKY

Prognoza burz – mucape w dniu 4.08.2020r. godz. 17:45

Zobacz też: Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Włodzimierz Czarzasty ostro o bojkocie opozycji. "Trzeba mówić prawdę"

Pogoda w środę

W środę najwięcej chmur frontowych spodziewanych jest na południu, południowym-wschodzie, wschodzie oraz w regionach północno-wschodnich, gdzie dodatkowo prognozowane są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu.

d132xr8

Najpogodniejsza aura z małym i umiarkowanym zachmurzeniem wystąpi na zachodzie i północy, gdzie będzie postępować rozbudowa układu wysokiego ciśnienia, ponadto zacznie napływać coraz suchsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z kierunków zmiennych. Temperatura maksymalna powietrza wzrośnie w okolice 16/26 stopni. Najcieplejsze warunki pogodowe spodziewane są na zachodzie, zaś najchłodniejsze na krańcach południowych.

CPM METEOSKY
Źródło: CPM METEOSKY

Prognoza opadów – dBz w dniu 05.08.2020 godz. 14:00

Pogoda w czwartek

W czwartek największe zachmurzenie utrzyma się jeszcze na południu kraju. W pozostałej części Polski napływająca coraz suchsza masa powietrza pochodzenia polarno-morskiego, a także umacniający się układ wysokiego ciśnienia będą sprzyjać występowaniu pogodnej i słonecznej aury z małym oraz umiarkowanym zachmurzeniem.

Lokalne, przelotne opady deszczu możliwe są jedynie miejscami na wschodzie i w rejonach południowych. Wiatr będzie wiać słabo i umiarkowanie, z coraz większą dominacją sektora północno-wschodniego. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 22/29 stopni. Najwyższe wzrosty temperatury spodziewane są w regionach południowo - wschodnich, a także na samych krańcach zachodnich i północno-zachodnich.

d132xr8

W kolejnych dniach wpływ układu wysokiego ciśnienia atmosferycznego znad Europy Północnej będzie coraz większy (dominacja pogodnej i słonecznej, przeważnie suchej aury), a napływająca ciepła masa powietrza objawi się wysoką temperaturą.

Najwyższe wzrosty temperatury maksymalnej (powyżej 29/31 stopni) zostaną odnotowane w regionach zachodnich, południowo-zachodnich i północno-zachodnich.

Autorem prognozy jest: CPM Meteosky

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d132xr8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d132xr8
d132xr8