Trwa ładowanie...
d2l1wai

Pogoda. Piątek pod znakiem stabilnego wyżu. Ciepło i bez opadów

Pogoda. Nad Europą sukcesywnie rozbudowuje się układ podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, którego centrum w trakcie minionej nocy przemieściło się znak obszarów Polski południowej, w kierunku Białorusi i Ukrainy. Zapewni to nam coraz wyraźniejszy transport cieplejszych mas powietrza o pochodzeniu polarnym-morskim. Masa ta zarówno w piątek jak i w następnych dniach będzie wyraźnie stabilna, nie sprzyjając w żadnym stopniu do rozwoju opadów deszczu, a co najwyżej umiarkowanego zachmurzenia głównie piętra średniego i wysokiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Spodziewana sytuacja synoptyczna w piątek - obszar Polski w zasięgu stabilnego układu wyżowego
Pogoda. Spodziewana sytuacja synoptyczna w piątek - obszar Polski w zasięgu stabilnego układu wyżowego (windy.com)
d2l1wai

Piątkowe przedpołudnie najpogodniejsze było w regionach północno-wschodnich oraz południowych. Tutaj od samego rana wystąpią duże rozpogodzenia, a miejscami wręcz bezchmurne niebo. Głównie na północnym wschodzie mogą pojawiać się niewielkie pasma chmur średnich. Większe zachmurzeniew postaci rozległych warstw spodziewane jest na zachodzie, częściowo w centrum (łódzkie) i środkowym wschodzie (lubelskie).

Nigdzie nie prognozuje się opadów deszczu, natomiast do południa temperatury powinny kształtować się na poziomie 16-17 stopni w północnej części kraju i 17-22 stopnie w pozostałych regionach (poziom temperatur uzależniony będzie od ilości zachmurzenia). Najcieplej będzie w południowo-zachodnich województwach. W województwie dolnośląskim i na południu lubuskiego możliwe nawet 23 stopnie Celsjusza.

Pogoda dopisała grzybiarzom. Zdjęcia z Bieszczad

Prognoza pogody na piątek. Wysoka temperatura i symboliczny deszcz

Rozkład temperatur nie ulegnie zasadniczej zmianie po południu. Najcieplej wciąż będzie na południowym zachodzie kraju, zaś najchłodniej na północy - szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim (około 16 stopni).

d2l1wai

Popołudniowe zachmurzenie nad Polską wzrośnie, nie obejmując tylko południowego pasa (głównie od województwa opolskiego po podkarpackie). W pozostałych regionach prognozuje się zwiększoną ilość chmur piętra średniego i niskiego, ale bez opadów. Bardzo symbolicznie może pokropić w Tatrach.

Z uwagi na obecność pola wysokiego ciśnienia o niewielkiej różnicy na obszarze kraju, wiatr będzie bardzo słaby, a w obszarach centralnych i wschodnich wręcz zerowy. Tylko wzdłuż wybrzeża będzie on umiarkowany (do około 40 km/h). Wieczorem niebo zacznie się przedzierać z chmur.

Autor: Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1wai

Podziel się opinią

Share
d2l1wai
d2l1wai