Trwa ładowanie...
dxgwjdr

Prognoza pogody na koniec tygodnia: coraz cieplej i coraz pogodniej

W ostatnich godzinach pogoda w Polsce nieco się pogorszyła. Na przemieszczającym się przez nasz kraj froncie atmosferycznym doszło bowiem do zwiększenia zachmurzenia, spadku temperatury i słabych opadów deszczu. Najbliższe dni przyniosą jednak zdecydowaną poprawę pogody – z każdym dniem temperatura będzie coraz wyższa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w weekend zachęci do aktywności na świeżym powietrzu
Pogoda w weekend zachęci do aktywności na świeżym powietrzu (Materiały WP, Fot: Klaudia Zawistowska)
dxgwjdr

Poprawa pogody widoczna będzie już w piątek. W całej Polsce spodziewamy się większej ilości słońca, szczególnie na południu i zachodzie. Na pozostałym obszarze kraju chmur możemy mieć nieco więcej, ale jeśli gdzieś popada, to jedynie punktowo w górach i nad morzem. Zrobi się nieco cieplej – od 16-17 st. C na północnym wschodzie, ok. 19 st. C w centrum, do 22-23 st. C w regionach południowo-zachodnich. Wiatr osłabnie.

Pogoda na weekend. Sobota miejscami gorąca

Sobota od morza po góry zapowiada się pogodnie i bez deszczu. Co prawda w godzinach popołudniowych tu i ówdzie rozwinie się zachmurzenie kłębiaste, ale niegroźne. Najważniejsze jest to, że temperatura pójdzie mocno w górę i maksymalnie odnotujemy od 20-23 st. C na wschodzie i północy do 27 st. C na Śląsku i południu Wielkopolski oraz Ziemi Lubuskiej. Bardzo ciepły dzień nastanie jednak po stosunkowo chłodnej nocy, w większości kraju z zaledwie 6-10 st. C.

dxgwjdr

Pogoda na weekend. Niedziela również ze stabilną aurą

Tydzień zakończymy z kontynuacją wyżowej pogody. Najprawdopodobniej chmur na niebie pokaże się nieco więcej niż w sobotę, ale deszcz mimo to się nie pojawi. Temperatura nadal wysoka, jak na drugą dekadę września, od 19-20 st. C na krańcach północnych, 22-23 st. C w Warszawie do 26-27 st. C na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Nad samym morzem zaznaczy się nieco silniejszy wiatr, w porywach do 40-50 km/h.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "Te kwestie spotykają się z ogromnym zrozumieniem Jarosława Kaczyńskiego"

Pogoda. Na tym wrześniowe lato się nie skończy

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowa następnego tygodnia nie przyniesie zmian w pogodzie. Dalej przeważać ma słoneczna i sucha aura z jeszcze wyższą temperaturą. W poniedziałek od 21 do 27 st. C, we wtorek od 23 do 29 st. C, zaś w środę od 23 do nawet 30 st. C. Dopiero w kolejnych dniach Europa Środkowa powoli powinna dostawać się pod wpływ frontów atmosferycznych, zatem istnieje spora szansa na to, że koniec przyszłego tygodnia będzie nie tylko wyraźnie chłodniejszy, ale i z padającym od czasu do czasu deszczem.

Arkadiusz Płachta, bloger pogodowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxgwjdr

Podziel się opinią

Share
dxgwjdr
dxgwjdr