Trwa ładowanie...
d4hs5i5

Pogoda na weekend. Sobota z przelotnymi opadami deszczu. Wciąż wysokie temperatury

Okres występowania wysokich jak na październik temperatur trwa w najlepsze. Pomimo przechodzących układów frontowych, zwiększonego zachmurzenia, a także miejscami opadów deszczu, temperatury w całym kraju wyraźnie kształtują się powyżej 10 stopni Celsjusza. W porównaniu z minionym weekendem, pogoda w trakcie obecnego zapowiada się zdecydowanie cieplejsza i z mniejszą porcją opadów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Sobota z przelotnymi opadami deszczu. Wciąż wysokie temperatury
Pogoda na weekend. Sobota z przelotnymi opadami deszczu. Wciąż wysokie temperatury (Flickr.com, Bernat Casero)
d4hs5i5

Pogoda. Kontynuacja napływu ciepła z południowo-zachodniej Europy

W sytuacji synoptycznej na sobotę trzeba zdecydowanie wyróżnić potężny niż w okolicach Wysp Brytyjskich ze spadkiem ciśnienia prawie do 950 hPa. Jego zatoka będzie mocno naciskać na Europę, gdzie jednocześnie rozbudowany jest wyż baryczny. W tego typu ułożeniu układów wciąż występować będzie wzmożony transport ciepła z południowej Europy w kierunku północnym. Dla Polski oznacza to kontynuację ciepłego okresu.

Pogoda. Ciepło pozostanie z nami także na weekend windy.com
Pogoda. Ciepło pozostanie z nami także na weekend (windy.com)

Odsuwający się front chłodny

W ciągu dnia nad obszarem głównie północno-wschodniej Polski wędrować będzie fragment zatoki niżowej oraz frontu chłodnego. Opady deszczu o charakterze ciągłym, ale natężeniu słabym i umiarkowanym pojawią się przed południem w województwie warmińsko-mazurskim, na północy Mazowsza i Podlasiu. Front będzie jednak rozciągnięty w kierunku południowej części kraju, dlatego też opady spodziewane są od województwa opolskiego po małopolskie. Po południu wraz z odsuwaniem się frontu poza teren naszego kraju, przelotne opady wystąpią jeszcze nad Lubelszczyzną, Podkarpaciem i w Świętokrzyskiem. W pozostałych regionach Polski nie prognozuje się opadów deszczu, a jedynie umiarkowane zachmurzenie piętra średniego i niskiego z szansą na słoneczne chwile. Wiatr będzie dało się odczuć głównie na zachodzie, w centrum i na północy. Nie powinien on w porywach przekraczać 45 km/h.

d4hs5i5

Pogoda. Kolejny dzień z wysokimi temperaturami

Sobota, podobnie jak minione dni, zagwarantuje nam wysokie jak na październik temperatury. Najwyższe wskazania powinny wystąpić w województwach: dolnośląskim, lubuskim i wielkopolskim. Tutaj po południu mogą wzrosnąć do 17 stopni Celsjusza. Ciepło będzie także w pozostałych regionach kraju z temperaturami od 13 do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na południowym wschodzie oraz północy kraju.

Pogoda. Prognoza temperatury na sobotę meteomodel.pl
Pogoda. Prognoza temperatury na sobotę (meteomodel.pl)

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hs5i5

Podziel się opinią

Share
d4hs5i5
d4hs5i5