Trwa ładowanie...

Pogoda. Na przymrozki poczekamy do nocy

Na pogodę w Polsce wpływ ma płytki niż z licznymi frontami atmosferycznymi. We wtorek na zachodzie Polski, w chłodnym polarnomorskim powietrzu, będziemy świadkami śnieżyc. Z kolei wschodnie województwa Polski będą w cieplejszych masach powietrza, dlatego tam spadnie sam deszcz, a wartości temperatur sięgną nawet 6 stopni.

Pogoda. W środę od rana szklanka na drogachPogoda. W środę od rana szklanka na drogachŹródło: Pixabay
d227dxq
d227dxq

Zimne powietrze będzie napływać do Polski północnej i częściowo zachodni, stąd będzie dziś wyraźnie chłodniej niż w innych regionach naszego kraju, gdzie po przejściu frontu z południa napłynie cieplejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego. Ochłodzenie nastąpi również w piątek. Już w całej Polsce bez wyjątku chwyci całodobowy mróz. Na Podhalu i w Sudetach będzie nawet -15 st. C.

Pogoda. Opady zróżnicowane: od deszczu po śnieg

We wtorek po południu przelotne opady śniegu wystąpią w pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Opolszczyznę, po Wielkopolskę. Na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, na Lubelszczyźnie, na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej będzie to deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Im bliżej wieczora, tym częściej przeważać będą już za sprawą niskiej temperatury opady śniegu. Po południu mocno sypnie na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej. Umiarkowane opady śniegu możliwe są także na Kujawach i w rejonie Zatoki Gdańskiej. Do końca dnia największy przyrost pokrywy śnieżnej będzie w regionach Polski zachodniej do 5 cm.

Na termometrach od 0-1 st. C na zachodzie Polski pod śnieżnymi chmurami. Z kolei na wschód od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze, Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę i Góry Świętokrzyskie nawet 5-6 st. C i opady deszczu. W regionach cieplejszych do końca dnia spadnie nawet 10-15 litrów wody.

d227dxq

Pogoda. Noc z mrozem. Na drogach szklanka

Nocą czeka nas spory spadek temperatury. O świcie -5 st. C od Podkarpacia po rejon Zatoki Gdańskiej, Podlasie, Mazury, Mazowsze, północ Lubelszczyzny i Kielecczyznę. Najcieplej na zachodzie -1 st. C i na Ziemi Łódzkiej 0 st. C. Utrzyma się na ogół pochmurna pogoda z postępującymi rozpogodzeniami w województwach Polski północnej i wschodniej. Opady śniegu do poranka mogą utrzymywać się na Dolnym Śląsku, na Opolszczyźnie, na Mazowszu, na Ziemi Łódzkiej, a także na Kujawach, na Mazurach i w rejonie Malborka. Na drogach bardzo ślisko!

Tomasz Leszczyński

Fala śmieci w Brazylii. Popularna plaża jest zalewana odpadami

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d227dxq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d227dxq