Trwa ładowanie...

Pogoda na piątek. Ciąg dalszy jesiennej przeplatanki. Pojawią się opady deszczu i burze

Koniec upalnego lata stał się faktem. Dominacja chłodniejszego powietrza polarnomorskiego daje o sobie znać każdego dnia. W piątek przelotny deszcz i burze wystąpią prawie w całym kraju.

Share
Burze wytąpią w całym kraju
Burze wytąpią w całym kraju Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d1kd0cv

W piątek obszar Polski pozostanie pod wpływem aktywnego ośrodka niskiego ciśnienia o nazwie "Nick". Jego centrum wirować będzie nad zachodnią częścią kraju. W chłodnym powietrzu polarnomorskim o podwyższonej niestabilności wystąpią przelotne opady deszczu oraz rozproszone komórki burzowe.

Pogoda. Raz słońce, raz deszcz

Przed południem we wszystkich regionach kraju przewiduje się początkowo duże i całkowite zachmurzenie na ogół jeszcze bez opadów deszczu. Miejscami popadać może na południowym zachodzie, południu oraz wzdłuż wybrzeża. W miarę upływu kolejnych godzin, poranne zachmurzenie będzie stopniowo zanikać, a zza chmur zacznie wyraźniej wyglądać słonce.

W drugiej części dnia rozpogodzenia obejmą większość województw, jednak na wschodzie utrzymać może się pasmo zachmurzenia dużego i tutaj ostatecznie może nie dojść do przejaśnień.

d1kd0cv

W miarę ogrzewania się dolnej warstwy troposfery, na niebie ponownie zacznie przybywać chmur. Będą to jednak chmury kłębiaste, które w krótkim czasie zaczną przynosić przelotne opady deszczu. Popadać może praktycznie w całym kraju. Według prognoz komórki opadowe i burzowe będą liczne, ale o dosyć lokalnym zasięgu. Z tego powodu okresowo pogoda może się poprawiać. Na trasie potencjalnych burz może pojawić się mocniejszy opad powyżej 10 mm, umiarkowany wiatr i gdzieniegdzie drobny grad. Od Podkarpacia po Lubelszczyznę opady deszczu mogą być bardziej zwarte i jednolite. Padać nie powinno na Podlasiu oraz we wschodniej części Warmii i Mazur.

Umiarkowane temperatury nad Polską. Na termometrach nie więcej jak 20 st.C

W ciągu dnia rozkład temperatur wahać będzie się przeważnie od 16 do 18 st.C. Wzrost do wyższych poziomów uzależniony będzie od poziomu zachmurzenia, które nieco mniejszy zasięg może mieć w północnej Polsce. Tam też pojawi się gdzieniegdzie szansa na osiągnięcie 20 kresek.

Prognoza na ostatni weekend wakacji. Będzie jeszcze lato?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1kd0cv

Podziel się opinią

Share
d1kd0cv
d1kd0cv