Trwa ładowanie...

Pogoda na czwartek: wszędzie przelotnie popada

W czwartek rozpoczną się już zmiany w pogodzie, jednak nie koniecznie na lepsze. Wszędzie pojawią się przelotne opadów deszczu, ale temperatura pozostanie na podobnym poziomie co obecnie.

Share
Wszędzie pojawią się przelotne opadów deszczu, ale temperatura pozostanie na podobnym poziomie co obecnie
Wszędzie pojawią się przelotne opadów deszczu, ale temperatura pozostanie na podobnym poziomie co obecnie Źródło: Materiały WP, fot: Envato
d278yji

Wyż rosyjski, który przynosił nam pochmurną i mglistą jesień, odsuwa się już daleko na wschód i przestaje mieć wpływ na pogodę w Polsce. Oznacza to, że do głosu dojdą teraz niże i fronty atmosferyczne z zachodu przynosząc bardziej zmienną i dynamiczną pogodę. Wciąż jednak jak na listopad temperatura pozostanie przyzwoita, gdyż znajdziemy się w oddziaływaniu polarnomorskich mas powietrza.

Zacznie wzrastać prędkość wiatru

W czwartek w całym kraju prognozujemy zachmurzenie duże lub całkowite z lokalnymi przejaśnieniami i przelotnymi, ale na ogół niewielkimi opadami deszczu. Z racji nisko zawieszonej izotermy 0 st. C, niewykluczone są również opady drobnego gradu bądź krupy śnieżnej. W górach popada śnieg a na Podhalu deszcz ze śniegiem.

d278yji

Temperatura dość wyrównana, gdyż na przeważającym obszarze wyniesie ok. 7-8 st. C, a na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku ok. 9 st. C. Chłodniej tylko u podnóża gór, gdzie zanotujemy ok. 4-5 st. C. W miarę upływu dnia zacznie wzrastać prędkość zachodniego wiatru, który spotęguje odczucie chłodu. W porywach może osiągnąć ok. 45-55 km/h a na Wybrzeżu ok. 60 km/h. W nocy prędkość wiatru jeszcze odrobinę wzrośnie, dochodząc tu do ok. 70 km/h.

Prognoza na weekend. Pogoda nie przyniesie polskiej złotej jesieni

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d278yji

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278yji
d278yji