Trwa ładowanie...
d1llx4o

Pogoda. Burze niemal w całym kraju. IMGW wydało alerty I i II stopnia

IMGW wydało alert drugiego stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie dotyczy południowych powiatów woj. małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. IMGW wydało ponadto alert pierwszego stopnia. Groźnie w niemal całym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze w Polsce. Ostrzeżenia IMGW
Burze w Polsce. Ostrzeżenia IMGW (Pixabay)
d1llx4o

W poniedziałek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia. Alert II stopnia dotyczy południowych powiatów woj. małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Z kolei ostrzeżenia I stopnia wydano dla pozostałych części wspomnianych województw, a także ośmiu innych regionów.

Ostrzeżenia IMGW. Alert pierwszego stopnia przed burzami

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami dla województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Alert dotyczy również województw lubelskiego, mazowieckiego dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

d1llx4o

"Dziś w nocy burze są możliwe niemal w całym kraju. Najbardziej intensywne zjawiska mogą wystąpić na wschodzie, w centrum i na południu" - czytamy na Twitterze.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza jednocześnie, że mogą wystąpić burze z opadami deszczu do 30-40 mm, lokalnie na południu do 50 mm i porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możemy zetknąć się także z gradobiciem.

Burze w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa radzi

Na pozostałych obszarach wystąpią burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, miejscami nawet do 40 mm z porywami wiatru do 80 km/h.

d1llx4o

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, aby w trakcie burz jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie. Należy unikać otwartych przestrzeni i nie chować się pod drzewami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: IMGW

d1llx4o

Podziel się opinią

Share
d1llx4o
d1llx4o