Trwa ładowanie...
d4gxtjw

Pogoda. Arktyczne powietrze nie da za wygraną. Popada deszcz ze śniegiem

Pogoda. Aktualnie odczuwamy falę arktycznego zimna z Arktyki. To wpływ potężnej blokady cyrkulacji strefowej (niosącej chłód i wilgoć) nad wschodnim Atlantykiem. Temperatura nie przekroczy nigdzie 5 st. C. Dopiero początek tygodnia przyniesie więcej słońca. Najwięcej przejaśnień na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. Arktyczne powietrze nie da za wygraną. Popada deszcz ze śniegiem
Pogoda. Arktyczne powietrze nie da za wygraną. Popada deszcz ze śniegiem (Getty Images)
d4gxtjw

Jeszcze w czwartek mieszkańcy dzielnic południowych, środkowych i wschodnich mogli cieszyć się wysokimi temperaturami, w miarę pogodnym niebem, choć od czasu do czasu i tam popadało, a lokalnie nawet przeszły ulewy.

Dużo gorsza sytuacja panowała na zachodzie i północy, gdzie przez cały czwartek lało, a miejscami padał deszcz ze śniegiem. Wieczorem nad Dolny Śląsk wkroczył układ niżowy, który około północy znalazł się już nad Mazurami. W sobotę jego centrum usytuuje się nad północną Litwą, w ten sposób znad Skandynawii popłynie do nas zimne powietrze pochodzenia arktycznego, morskiego.

Pogoda. Pochmurna sobota. Bardzo zimno. Miejscami deszcz ze śniegiem.

Sobota zapowiada się raczej dość pochmurnym dniem, chociaż nie zabraknie również przejaśnień i rozpogodzeń. Najwięcej ma być ich w północnej połowie Polski. Opadów ma być stosunkowo niewiele i będą na ogół słabe, oprócz północnego -zachodu, gdzie popada mocniej. Przeważnie ma być to mżawka bądź też deszcz ze śniegiem, w rejonach podgórskich spodziewane są również opadów śniegu.

d4gxtjw

Zobacz też: Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego? Reakcja Włodzimierza Czarzastego

Pogoda. Nadchodzi chłód

Dzisiaj już nie będzie tak ciepło jak miało to miejsce w czwartek. Na północy i zachodzie mamy mieć zaledwie 3-4 st. C, w centrum około 5 st. C, cieplej jedynie na południowym wschodzie, ale nie 13 st.C jak w czwartek, tylko 6 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, nieco zwiększy wrażenie chłodu – powieje z północnego-zachodu i zachodu.

d4gxtjw

Pogoda. W nocy chwyci mróz i popada śnieg

Noc z piątku na sobotę zapowiada się dość pochmurna. Miejscami popada deszcz ze śniegiem oraz śnieg. Dość silna konwekcja uruchomi się wieczorem na wybrzeżu i tam mogą występować również opady krupy śnieżnej. Nieco silniej popada również na krańcach południowych Polski. Poza tym opady słabe. Temperatura minimalna od -7 stopni C w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, -3 do -1 stopnia na północy, zachodzie, w Małopolsce oraz w centrum do 0-1 stopnia C na wschodzie. Wiatr słaby, zachodni i północny.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4gxtjw

Podziel się opinią

Share
d4gxtjw
d4gxtjw