Trwa ładowanie...
d303voj

Nadciąga zima. Będzie zimno i śnieżnie

W listopadzie bardzo zimne dni możemy policzyć na palcu jednej ręki. Wygląda jednak na to, że wkrótce czeka nas zmiana aury. W wielu regionach temperatura spadnie do około zera stopni. Dodatkowo nawet nad cieplejszymi zazwyczaj zachodnimi regionami Polski sypnie we wtorek śnieg!
Share
Nadciąga zima. Będzie zimno i śnieżnie
Nadciąga zima. Będzie zimno i śnieżnieŹródło: Flickr
d303voj

Modele synoptyczne wieszczą nadejście zimy w śnieżnym wydaniu. Każdego dnia począwszy od poniedziałku opady śniegu będą obejmować coraz większe terytorium Polski.

Pogoda. Opady śniegu zaatakują już we wtorek!

We wtorek od przedpołudnia na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, na Ziemi Lubuskiej, w Małopolsce, na Podkarpaciu, w centrum, na Mazowszu termometry wskazywać będą do 2 stopni Celsjusza. W tych regionach około godz.14 pojawią się opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu, który miejscami utworzy pokrywę o grubości 2-5 cm. To z pewnością wystarczy, aby na drogach zapanował chaos, zwłaszcza że część kierowców nadal nie zmieniła opon. Po godz.16 w pasie centralnym oraz od Dolnego Śląska po Małopolskę będzie biało. Na drogach może zrobić się bardzo niebezpiecznie!

d303voj

Pogoda. Zimno i śnieżnie

Wszystko wskazuje na to, że zimna aura pozostanie z nami. Sporo chmur z niewielkimi opadami śniegu utrzyma się nawet do piątku. Mróz utrzyma się przez większą część dnia. Po 7 grudnia widać ponowne ocieplenie. Mimo to według dzisiejszych wyliczeń modeli wyże będą na tyle silne, że mamy szanse na białe święta, ponieważ blokada wyżowa będzie potężna i nie przepuści ciepła w głąb kontynentu.

Nie ma już wątpliwości! Po 10 grudnia szykuje się dalszy trend spadkowy temperatury. Pojawi się także więcej wilgoci. Wystąpią na zachodzie Polski opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Najwięcej opadów śniegu pojawi się w pasie od Podlasia, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką aż po Kielecczyznę, Małopolskę i Podkarpacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d303voj

Podziel się opinią

Share
d303voj
d303voj