Trwa ładowanie...

Intensywne opady śniegu. Mamy najnowszą prognozę pogody

IMGW wydał ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu, które mają pojawić się po południu i w nocy. Prognozy przewidują, że może spaść nawet do 15 cm białego puchu.

Zima na Podlaskiem,Zima na Podlaskiem,Źródło: PAP, fot: PAP/Artur Reszko
d1f0plf
d1f0plf

Zima już na dobre zagościła w województwie podlaskim. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pokrywa śnieżna w tym regionie wynosi już do 10 cm, a ilość śniegu ma jeszcze wzrosnąć. Już dzisiaj przewiduje się, że spadnie kolejne 3 cm.

IMGW przewiduje, że intensywne opady śniegu rozpoczną się po południu i potrwają aż do środy rano. Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla większości województwa podlaskiego, przewidując, że spadnie od 10 do 15 cm białego puchu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaskakujące odkrycie służb za szafką. "Nawet 10 lat więzienia"

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała, że na terenie województw lubuskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego występuje lokalna śliskość lub błoto pośniegowe. GDDKiA apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy.

Na chwilę obecną wszystkie drogi są przejezdne, jednak nie można wykluczyć, że gruba warstwa śniegu spowoduje utrudnienia dla kierowców.

Największe opady śniegu są przewidywane na środę. Jak podaje "Radio Białystok", może spaść do 10 cm śniegu.

Trudne warunki w Tatrach

W Tatrach panują niekorzystne warunki dla miłośników wycieczek. Opady śniegu spowodowały utrudnienia, a zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia.

d1f0plf

"Miejscami wiatr utworzył głębokie zaspy, szczególnie w formacjach wklęsłych i pod skalnymi ścianami. Wędrowanie w takich warunkach wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków" – brzmi komunikat Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Dodatkowo, szlaki są śliskie. Na przykład droga do Morskiego Oka oraz zejście nad sam staw są oblodzone.

W Karkonoszach sytuacja wygląda nieco lepiej, jednak ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR zalecają używanie raczków i kijów trekkingowych podczas wspinaczek.

TPN przestrzega również, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, ponieważ lód jest jeszcze bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

Źródła: PAP, Radio Białystok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1f0plf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f0plf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj