Opady śniegu w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

wp | dodane 2017-12-29 (10:14) 4 miesiące 24 dni 8 godzin i 17 minut temu
 
Śnieg może spaść na południu Polski, a na wschodzie śnieg z deszczem. Jak podaje IMGW, w piątek na południu kraju możemy spodziewać się od 0 do 4 st. C. W nocy temperatura spadnie do – 6 st. C. w Krakowie i -7 st. C. w Jeleniej Górze.

W Zakopanem temperatura w ciągu dnia nie wzrośnie poniżej -1 st. C., a w nocy spadnie nawet do -9 st. C.

IMGW w części województwa śląskiego i mazowieckiego ogłosiło pierwszy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Dla większości kraju wydano też ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Na drogach trzeba uważać w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, mazowiecki, świętokrzyskim, lubelskim i podkarpackim.

Śnieg na stokach narciarskich

Narciarze mogą się cieszyć z warunków w górach. Jak podaje serwis IMGW, w Białce leży 13 cm śniegu, w Bukowinie Tatrzańskiej 18 cm, a na Hali Gąsienicowej 72 cm śniegu. W Beskidach w województwie śląskim leży do około 20 cm śniegu.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło w Karkonoszach pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Natomiast TOPR w polskich Tatrach wydało drugi stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie zejścia lawiny może jeszcze wzrosnąć.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss