Pogoda szykuje niespodzianki. Prognoza na trzy dni

Cumulus | dodane 2018-03-21 (15:52) 10 miesięcy 2 dni 2 godziny i 39 minut temu | 3 opinie
 
Z każdym najbliższym dniem będzie coraz cieplej. Nie obędzie się jednak bez chmur, wiatru, opadów deszczu i śniegu.

Czwartek dla zachodu i północy kraju zapowiada się pesymistycznie. Można spodziewać sie tam chmur oraz okresowych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Po południu w zachodniej Polsce będzie zaś padał sam deszcz. Lepiej ten dzień zapowiada się dla wschodniej, centralnej i południowej Polski (od południowego Podlasia przez wschodnie i południowe Mazowsze, Łódzkie i Świętokrzyskie po Lubelszczyznę, Podkarpacie, Małopolskę, Śląsk i Opolszczyznę). Na tych obszarach przez cały dzień będzie pogodnie i dość słonecznie.

Niestety, prawie w całym kraju - z wyjątkiem południowo-wschodniej Polski - chwilami powieje porywisty wiatr, do 45 km/h, który obniży odczuwalną temperaturę. Termometry wskażą zaś od +1 do +3 st. C na południowym-wschodzie oraz od +5 do +6 st. C na południowym - zachodzie i w centrum Polski.

W piątek, w ciągu dnia, pogoda będzie się zmieniać. Możemy spodziewać się więcej chmur, trochę przejaśnień, a od czasu do czasu przelotnego deszczu. Co więcej, do południa w północno-wschodniej i centralnej Polsce pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Pogodnie i dość słonecznie przez cały dzień będzie jedynie na południowym-wschodzie Polski (od Lubelszczyzny po Podkarpacie), a do południa również w Małopolsce i na południu Śląska. Prognozowana temperatura to: od +4 do +6 st. C na przeważającym obszarze kraju, a nawet do +7 na południu Polski.

Sobota będzie pogodna i słoneczna, bez opadów. Jedynie we wschodniej Polsce (od południowego Podlasia przez północną Lubelszczyznę po Mazowsze), pojawią się chmury. Tu od czasu do czasu popada też słaby deszcz. Termometry wskażą od +5 do +7 st. C na wschodzie i od +8 do +10 st. C na zachodzie kraju.

Polub WP Pogoda na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (3)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~Prognoza 2018-03-25 (07:45) 9 miesięcy 29 dni 10 godzin i 46 minut temu

Jaka pogoda Panie .będzie taka jak bedziało a wiatry bedo wiały skąd chciały.

odpowiedz

2
1
~andrew 2018-03-22 (07:53) 10 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 38 minut temu

szykuje sie powtórka z zeszłego roku ,gdzie wiosna była zimna i chłodna a przymrozki trzymały az do czerwca ,według meteorologów kwiecień ma byc jeszcze zimniejszy niz zeszło roczny ,więc spadki temperatur w nocy do -5 przez cały kwiecień możliwe plus śnieg ,i w dzień lekko na plusie

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

POGODA W POLSCE
POGODA WEDŁUG TYPU:
Rss