Trwa ładowanie...

Zima w odwrocie. Temperatury dalekie od typowej średniej

Czesi mogą spodziewać się w nadchodzących dniach temperatur, które znacznie przekroczą średnie wartości dla tego okresu. Możliwe jest nawet osiągnięcie 10 stopni Celsjusza. Wydaje się, że zima w środkowej Europie na chwilę zdecydowała się na przerwę, co przyniesie ulgę od dotychczas panujących mroźnych warunków.

Spacerujący ludzie, zdjęcie ilustracyjneSpacerujący ludzie, zdjęcie ilustracyjneŹródło: East News, fot: Jacek Boron/REPORTER
d6siufi
d6siufi

- Zima postanowiła zrobić sobie krótki urlop. W najbliższym czasie możemy spodziewać się, że najwyższe temperatury popołudniowe będą znacznie przekraczać średnią - powiedziała Dagmar Honsová, meteorolożka, w rozmowie z portalem Novinky.

Na czwartek przewiduje się umiarkowane zachmurzenie, z możliwością pojawienia się sporadycznych opadów śniegu w górach. Temperatury w ciągu dnia będą oscylować w granicach od 5 do 9 stopni, a dodatkowo możliwe jest wystąpienie niewielkiego wiatru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosjanie załamują ręce. Broń z USA wróciła na front

Piątek przyniesie przeważnie zachmurzenie i wiatr, z okresowymi opadami deszczu. W wyższych partiach górskich pojawią się opady śniegu, a granica opadów stopniowo obniży się do 600 metrów. Temperatury rano spodziewane są na poziomie od -3 do 1 stopnia, a w ciągu dnia od 4 do 9 stopni Celsjusza.

d6siufi

W sobotę przewiduje się głównie pochmurną pogodę, z ewentualnymi przelotnymi opadami śniegu w górach. Rano temperatura wyniesie od -2 do 2 stopni, natomiast w ciągu dnia wyniesie od 3 do 7 stopni. Przewiduje się również wzmożone podmuchy wiatru.

Niedziela przyniesie częściowo zachmurzone niebo, z temperaturami od 1 do -3 stopni rano, a w ciągu dnia od 3 do 8 stopni.

- W poniedziałek prognozowane jest zachmurzenie, miejscami może pojawić się mgła. Temperatury poranne utrzymają się w zakresie 1-3 stopni, a w ciągu dnia wyniosą od 3 do 7 stopni, przy rozjaśnieniach do 10 stopni Celsjusza - dodała Honsová.

We wtorek utrzyma się przeważnie częściowo zachmurzona pogoda. Przelotne opady śniegu mogą wystąpić na większych wysokościach. Temperatury rano wyniosą od -4 do 0, a w ciągu dnia będą się kształtować od 3 do 7 stopni. Przy częściowo bezchmurnym niebie temperatury ponownie mogą osiągnąć do 10 stopni Celsjusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6siufi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6siufi

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj