Trwa ładowanie...

To już pewne. W piątek ogromna zmiana w pogodzie

Czy to już koniec zimy? Wiele wskazuje na to, że w najbliższych dniach będziemy mogli wreszcie zapomnieć o przymrozkach i opadach śniegu. Ich miejsce zajmą bardzo wysokie temperatury.
Share
Ogromne zmiany w pogodzie. Odczujemy napływ śródziemnomorskiego ciepła
Ogromne zmiany w pogodzie. Odczujemy napływ śródziemnomorskiego ciepłaŹródło: modellzentrale.de
d4jp3e1

W czwartek w pogodzie nic się nie zmieni i przez Polskę (z zachodu na wschód) przemieszczał się będzie kolejny front atmosferyczny. W całym kraju będzie się mocniej chmurzyć. Pojawią się też opady mieszane: od deszczu po śnieg. Na trochę pogodnego nieba, ale tylko do południa, będą mogli liczyć mieszkańcy pasa wschodniego.

Wraz z frontem z północnego zachodu spływać do nas będzie chłodne, polarnomorskie powietrze, stąd, jak zapewnia synoptyk Cumulusa, temperatura nie zaszaleje i w najcieplejszym momencie dnia w całym kraju zatrzyma się pomiędzy 5. a 7. kreską. Zimno będzie na Podhalu, bo tam odnotujemy tylko od -3 do -1 st. C. Dodatkowo przez cały dzień dokuczał nam będzie porywisty wiatr (do 40 km/h), który skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną

Pogoda. Piątek już pogodny i słoneczny

Po przejściu czwartkowego frontu już w piątek dostaniemy się pod wpływ pogodnego wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego, który swym jęzorem sięgał będzie aż po zachodnią Rosję. Jak zapewnia Dariusz Kubacki z wrocławskiego Cumulusa, w piątek w całym kraju będziemy mogli już liczyć na pogodną i słoneczną aurę.

d4jp3e1

Szczepionka AstraZeneca znów w ogniu krytyki. Jasne stanowisko Ministerstwa Zdrowia

Dodatkowo w związku ze zmianą cyrkulacji i napływem z południowego zachodu cieplejszego, iberyjskiego powietrza temperatura w całym kraju podskoczy o kilka kresek, dobijając do około 10 stopni (od 8-9 na północnym wschodzie do 12 na zachodzie). Chłodniej będzie tylko na przedgórzu, tutaj od 5 do 7 st. C, a w okolicach Zakopanego zaledwie od 1 do 3 stopni.

Pogoda. Weekend pogodny i jeszcze cieplejszy.

Podczas weekendu pozostaniemy w zasięgu pogodnego wyżu, ale cyrkulacja zmieni się na bardziej południową i docierać do nas zacznie jeszcze cieplejsze powietrze znad Morza Śródziemnego. Zatem podczas weekendu prawie w całym kraju nadal będzie pogodnie i słonecznie, jedynie w sobotę na północny będzie się chmurzyć i tam od czasu do czasu popada deszcz.

d4jp3e1

Napływ śródziemnomorskiego ciepła i spora ilość słońca sprawią, że już w sobotę prawie w całym kraju temperatura osiągnie 15 stopni, a w niedzielę słupki rtęci dobiją na zachodzie do 18 kreski. Oczywiście w słońcu będzie jeszcze o 5-6 stopni cieplej. Tylko w sobotę i to tylko na północy kraju pod chmurami i w deszczu temperatura zatrzyma się pomiędzy 5. a 7. kreską, ale już w niedzielę nadrobi zaległości i wzrośnie do 15-16 stopni.

Pogoda. Początek przyszłego tygodnia słoneczny z temperaturą do 15 stopni

Wszystko wskazuje na to, że z początkiem przyszłego tygodnia nadal pozostaniemy pod osłoną pogodnego obszaru wyżowego. Zatem pogodnego nieba nam nie zabraknie, ale pomimo sporej ilości słońca temperatura wahać się będzie w zakresie od 15 stopni na wschodzie do 10 na zachodzie.

Prognozę pogody przygotował Dariusz Kubacki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jp3e1

Podziel się opinią

Share
d4jp3e1
d4jp3e1