Rabka-Zdrój i jej atrakcje na każdą pogodę! Jakie miejsca warto odwiedzić i co robić, kiedy za oknem pada deszcz?
Rabka-Zdrój to jedna z najbardziej znanych, turystycznych miejscowości w województwie małopolskim. Jest to popularne uzdrowisko, które nie bez powodu nazywane jest "Miastem Dzieci" – to właśnie w tym miejscu działa bowiem słynne Muzeum Orderu Uśmiechu oraz znany na całą Polskę park rozrywki Rabkoland. Nic więc dziwnego, że miejscowość ta jest tłumnie odwiedzana zwłaszcza przez rodziny z dziećmi, które pragną spędzić czas w udany i urozmaicony sposób. Rabka-Zdrój posiada bogatą i zróżnicowaną bazę noclegową, w ramach której zatrzymamy się nie tylko na nocleg, ale także nie nudząc się, przeczekamy niepogodę.
Rabka-Zdrój i jej atrakcje dla dużych i małych turystów. Co robić w słoneczną pogodę i ciepłe dni?
Rabka-Zdrój to prawdziwy raj dla miłośników górskich wędrówek i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dogodne położenie miejscowości u samych stóp Gorców sprawia, że w najbliższych okolicach zdecydowanie nie brakuje typowo górskich atrakcji. Turyści mogą wybrać się na dłuższe lub krótsze spacery wytyczonymi szlakami pieszymi, które w bezpieczny sposób oprowadzą ich po najpiękniejszych zakątkach w regionie. W miejscowości można podziwiać przepiękne górskie widoki, które tworzą otaczające ją szczyty Beskidu Wyspowego i Gorców.
Jednym ze znaków rozpoznawczym Rabki-Zdroju jest mieszczące się w miejscowości uzdrowisko. Utworzono je ze względu na obecność na tym terenie wód mineralnych oraz korzystnego dla układu oddechowego mikroklimatu. Pobyt w tym miejscu pozytywnie wpływa więc na zdrowie i samopoczucie oraz dodatkowo sprzyja regeneracji sił i odpoczynkowi, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na aktywne spędzanie wolnego czasu. A możliwości ku temu zdecydowanie nie brakuje w Rabce-Zdroju.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Będą białe święta? Synoptyk o wstępnych prognozach
Na terenie miejscowości działają liczne muzea, dzięki którym turyści mogą zapoznać się z interesującą historią tego regionu oraz odkryć wiele ciekawostek. Warto odwiedzić szczególnie Muzeum Górali i Zbójników, w którym można poznać sylwetki najsłynniejszych góralskich zbójników oraz Muzeum Orderu Uśmiechu, znajdujące się na terenie Rabkolandu. W pobliskiej Chabówce mieści się natomiast Skansen Taboru Kolejowego, w którym można podziwiać zabytkowe parowozy, lokomotywy i inne maszyny związane z historią kolei.
Największą atrakcją miejscowości jest natomiast Rabkoland – rodzinny park rozrywki, który od lat przyciąga do siebie tłumy turystów w każdym wieku. W tym miejscu zdecydowanie nie sposób się nudzić, a żeby skorzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, w Rabkolandzie trzeba spędzić cały dzień. Na dzieci i ich rodziców czekają tu liczne karuzele, rollercoastery, wyścigi Formuły 1, Wioska Wikingów, dom do góry nogami i wiele innych atrakcji. Na terenie Rabkolandu znajduje się także wspomniane powyżej Muzeum Orderu Uśmiechu, któremu Rabka-Zdrój zawdzięcza miano "Miasta Dzieci".
Co robić w Rabce-Zdroju, kiedy za oknem pada deszcz?
Odwiedzając Rabkę-Zdrój każdy turysta liczy na piękną, słoneczną pogodę, która pozwoli mu skorzystać ze wszystkich miejscowych atrakcji znajdujących się w plenerze. Niestety, pogody nie sposób ani przewidzieć, ani jej sobie zagwarantować. Przed rozczarowaniem związanym z deszczem możemy się jednak w bardzo prosty sposób uchronić, wybierając odpowiednie w miejscowości Rabka-Zdrój noclegi. Wśród dostępnych na terenie miejscowości ofert nie brakuje bowiem takich, w których czekają na nas dodatkowe atrakcje.
Dostępne w miejscowości Rabka-Zdrój noclegi w Nocowanie.pl są na tyle zróżnicowane, że każdy turysta znajdzie wśród nich coś dla siebie. Przygotowując się na każdą pogodową ewentualność, warto zwrócić uwagę na znajdujące się w miejscowości Rabka-Zdrój noclegi wyposażone w takie udogodnienia, jak m. in. telewizor, nieograniczony dostęp do internetu, a także gry planszowe i multimedialne, dzięki którym zapewnimy sobie zróżnicowane rozrywki w czasie niepogody. Świetnym urozmaiceniem pobytu może okazać się także wspólne, rodzinne gotowanie, które można w powodzeniem wcielić w życie w obiektach turystycznych wyposażonych w aneks kuchenny lub wspólną kuchnię.