Trwa ładowanie...
d2kxh6l

Prognoza pogody. W środę następne opady śniegu i dalsze ochłodzenie

We wtorek aura w Polsce uległa zmianom. Na przechodzącym z zachodu na wschód froncie atmosferycznym wystąpił bowiem wzrost zachmurzenia i opady, niekiedy dość intensywne. Najczęściej padał śnieg. W środę opadów tego rodzaju również nie zabraknie. Temperatura powoli, ale systematycznie, ma się obniżać.
Share
Pogoda. Środa ze śnieżycami, a nawet burzami. Później fala mrozów
Pogoda. Środa ze śnieżycami, a nawet burzami. Później fala mrozówŹródło: modellzentrale.de
d2kxh6l

Nad Danią znajduje się pogłębiający się układ niskiego ciśnienia. Przemieszczać ma on się w kierunku naszego kraju, gdzie dotrze w środę wieczorem. Stąd zapowiadane opady, ochłodzenie, ale również wiatr.

Niże wraz z frontami stacjonują też na wschodzie Starego Kontynentu, jak i w pasie od Wysp Brytyjskich po Islandię oraz Grenlandię. W tym samym czasie od Azorów po Skandynawię i północną Rosję rozciąga się wał wyżowy, który niebawem sprowadzi nam krótkie, ale bardzo wyraźne ochłodzenie.

Prognoza pogody. Sporo opadów śniegu. Możliwe nawet burze

d2kxh6l

W środę w całej Polsce chwile z rozpogodzeniami przeplatać mają się z pochmurnymi. Wszędzie okresami popada przelotny śnieg, nad morzem i przy zachodniej granicy też śnieg z deszczem. Pod koniec dnia w całej zachodniej Polsce i częściowo na Pomorzu, a w nocy również w centrum i na południu, opady będą intensywne. Mogą im nawet towarzyszyć pojedyncze burze! Niewykluczone, że do czwartkowego poranka miejscami przybędzie tam do 5-10 centymetrów świeżego śniegu.

Poza obszarami podgórskimi i północnym wschodem, gdzie temperatura nie przekroczy -1/0 st. C., a w Zakopanem -3 st. C., przewidujemy wartości lekko dodatnie, do 3 st. C. na południowym zachodzie i lokalnie na Pomorzu. Jednak odczucie zimna spotęguje silniejszy wiatr, osiągający w porywach 30-50 km/h, a w dzielnicach zachodnich, zwłaszcza pod koniec dnia, nawet 60-75 km/h. Spowoduje on również zawieje i zamiecie śnieżne. Noc z mrozem wszędzie, poza Wybrzeżem. Najzimniej będzie w Karpatach i Suwałkach, -7/-5 st. C.

Pogoda. Czwartek oraz piątek pod znakiem postępującego ochłodzenia

Następne dwa dni to utrwalenie się zimy. Oczekujemy przeważnie sporego zachmurzenia, ale i słońce regularnie powinno przedzierać się przez chmury. Pojawiać będą się także cały czas opady śniegu, ale słabsze, maksymalnie do 5 cm/24h. W czwartek popada przede wszystkim od Pomorza po województwa południowe i Roztocze, natomiast w piątek głównie w regionach południowych, częściowo środkowych, zachodnich oraz na Pomorzu. Wiatr osłabnie do umiarkowanego i zarazem skręci na kierunki północne.

d2kxh6l

Ochłodzenie będzie coraz wyraźniejsze. W czwartek w najcieplejszym momencie dnia zapowiadamy od -6/-4 st. C. w górach, na Podlasiu i Mazurach do 1-2 st. C. nad morzem i na Podkarpaciu. W piątek dużo chłodniej, szczególnie na północnym wschodzie, gdzie odnotujemy najwyżej -13/-10 st. C. W Polsce środkowej ok. -5 st. C., na zachodzie -2/-1 st. C., zaś na Wybrzeżu 0-1 st. C. Noce jeszcze mroźniejsze – w piątek rano na Podlasiu możliwe są spadki temperatury do -15 st. C, a w sobotę na wschodzie i w górach do -15/-20 st. C.!

Arkadiusz Płachta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kxh6l

Podziel się opinią

Share
d2kxh6l
d2kxh6l