Trwa ładowanie...

Pogoda. Zima uderza z pełną mocą. Śnieżyce i fala mrozów nawiedzą Polskę

W czwartek przez Polskę przemieszczać się będzie strefa przelotnych opadów śniegu. Padać powinno zwłaszcza w pasie północnym i na krańcach zachodnich. Do Polski zaczyna napływać bardzo zimne powietrze polarnokontynentalne znad Syberii. W kolejnych dniach czeka nas nawet -20 stopni o świcie.

Share
Pogoda. Fala śnieżyc i wysokich mrozów nad Polską
Pogoda. Fala śnieżyc i wysokich mrozów nad PolskąŹródło: PAP, fot: Mats Andersson
d1viuzo

Wpływ na opady śniegu będzie miał wędrujący niż znad Morza Bałtyckiego. Liczne struktury opadowe związane z napływem zimnego powietrza nad cieplejszą wodę Bałtyku sprawią, że wzdłuż wybrzeża do czwartkowego popołudnia spadnie 5-10 cm śniegu.

Intensywna strefa opadów zaznaczy się na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. W piątek z kolei nigdzie nie powinno już padać. Opady powrócą w sobotę na Mazowszu i w regionach zachodnich spadnie do 7-10 cm śniegu.

Pogoda. Śnieżny i mroźny weekend

W większości regionów Polski północnej i północno-wschodniej do końca weekendu przybędzie nawet 10-12 cm śniegu. W pozostałych regionach opady będą umiarkowane, do 4-6 cm. Sobota przyniesie przewagę dużego zachmurzenia. Więcej rozpogodzeń w całej Polsce będzie w niedzielę.

d1viuzo

Nawet 25 lat więzienia. Jacek Ozdoba zdradza, za co

W sobotę na termometrach zobaczymy od -10 st. C na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim i północy Mazowsza, nieco cieplej w strefie opadów, około -5 st. C. W pasie od Kujaw po północ Wielkopolski -2 st. C. Z kolei na Górnym Śląsku, na Ziemi Łódzkiej, południu Wielkopolski i w Małopolsce słupki rtęci mogą sięgnąć -4 st. C.

W niedzielny poranek w Białymstoku i Suwałkach aż 20 stopni poniżej zera. Na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Łódzkiej -15 st. C. W pasie od Dolnego Śląska przez Ziemię Lubuską po Wielkopolskę, Opolszczyznę i Górny Śląsk do -12 st. C.

d1viuzo

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1viuzo

Podziel się opinią

Share
d1viuzo
d1viuzo