Trwa ładowanie...

Pogoda. Zacznie się ocieplać. Parasole trzymajmy w gotowości

Od dłuższego czasu nad Polską przeważają deszczowe chmury związane z zatoką niżową nad Ukrainą. Ogromny obszar niżów nie chce póki co opuścić Europy Środkowej. W ciągu najbliższych dni na pogodę w naszym kraju będzie wpływać strefa opadów deszczu. Poprawa pogody nadejdzie dopiero w przyszły weekend.

Share
Pogoda. Zacznie się ocieplać. Parasole trzymajmy w gotowości
Pogoda. Zacznie się ocieplać. Parasole trzymajmy w gotowościŹródło: Pixabay
d1yzrrd

Rozkład sytuacji synoptycznej nie ulega znaczącej zmianie. Nad Europą Środkową przeważają niże z rozbudowanymi systemami frontów. W rezultacie od ponad tygodnia zmagamy się z pochmurną i deszczową aurą. Stabilne i ciepłe wyże, zapewniające słoneczną aurę są daleko na południu i zachodzie Europy. Ośrodki wysokiego ciśnienia nie mają, póki co wpływu na pogodę w Polsce. Więcej słońca i zdecydowanie wyższe temperatury pojawią się najwcześniej od czwartku, 22 kwietnia.

Pogoda. Tendencja wzrostowa temperatury.

W porównaniu do ostatnich dni czeka nas ocieplenie. Do niedzielnego przedpołudnia opady deszczu wystąpią na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie. Wczesnym popołudniem popada na Ziemi Łódzkiej. Do końca dnia padać nie powinno na Mazowszu i Lubelszczyźnie, chociaż zachmurzenie z biegiem dnia i tam zacznie wzrastać. Na Kujawach, Pomorzu Gdańskim, Żuławach miejscami spadnie do 10 litrów wody. Na termometrach od 9 st. C na Pomorzu Gdańskim, Kujawach, Podlasiu, Warmii, Mazurach i na Suwalszczyźnie, 12 st. C na północy Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Najcieplej na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie do 13 st. C.

d1yzrrd

Jeszcze cieplej będzie w poniedziałek, 19 kwietnia. Po południu na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu Gdańskim 10 st. C. Na Kujawach, na Mazowszu, na Lubelszczyźnie, w Górach Świętokrzyskich i Roztoczu 12 st. C, od Pomorza Zachodniego przez północną i wschodnią część Wielkopolski, Ziemię Łódzką po północną i zachodnią część Małopolski i Górny Śląsk 13 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, południu Wielkopolski, Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, wschodzie Małopolski i południu Podkarpacia 14 st. C. Niewykluczone, że w weekend, 24-25 kwietnia termometry na południu i zachodzie Polski przekroczą 20 st. C.

Tomasz Leszczyński

Biden uderzył w Putina. Płk Faliński mówi, w co gra Rosja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1yzrrd

Podziel się opinią

Share
d1yzrrd
d1yzrrd