Trwa ładowanie...

Pogoda w kratkę. Będzie deszczowo i pochmurnie, ale jest szansa na poprawę

Pogoda w najbliższych dniach będzie zmienna. Nie zabraknie burz i ulewnych deszczy, a także chwil ze słońcem i wysokimi temperaturami. Na stabilizację możemy liczyć dopiero w weekend.

Share
Pogoda w kratkę. Będzie deszczowo i pochmurnie, ale jest szansa na poprawęŹródło: CPM Meteosky
d4furvr

Po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego przez Polskę do kraju napływać będzie świeża, chłodna masa powietrza polarnomorskiego o równowadze chwiejnej. Niestabilna równowaga termodynamiczna atmosfery sprzyjać będzie rozwojowi konwekcji w ciągu dnia, występowaniu chmur kłębiastych i kłębiasto-deszczowych, spodziewane są również burze, głównie w środę, jednak nie zabraknie również słońca. Słoneczna aura, która będzie dotyczyła przeważającego obszaru kraju, zachęcać będzie do aktywności na świeżym powietrzu. Na szczęście w tym tygodniu nie spodziewamy się ekstremalnych zjawisk atmosferycznych, jednak pogoda w kratkę towarzyszyć będzie nam aż do weekendu.

Pogoda na wtorek

Polska znajdować się będzie na skraju klina podwyższonego ciśnienia związanego z wyżem znad Atlantyku. Ponieważ z zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągną do 21-22 st. C, chłodnej będzie na wybrzeżu (do 18-19 st. C) oraz w rejonach górskich.

Wiatr będzie wiał z zachodu i północnego zachodu, umiarkowanie i chwilami silnie. Przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, kłębiaste, na krańcach wschodnich większe, związane ze strefą chłodnego frontu atmosferycznego przesuwającego się poza granice kraju. Pod koniec dnia spodziewany jest również wzrost zachmurzenia na północnym zachodzie kraju. Miejscami możliwe są słabe, przelotne opady deszczu.

CPM Meteosky
Źródło: CPM Meteosky

Pogoda na środę. Możliwe burze z gradem

Polska znajdować się będzie pomiędzy układem wyżowym znad południa Europy a układem niżowym znad Skandynawii i związanym z nim chłodnym frontem atmosferycznym przemieszczającym się przez obszar kraju. Ze względu na większe zachmurzenie temperatury maksymalne powietrza osiągną do 21-22 st. C jedynie na południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze będzie chłodnej. Do 19-20 st. C na północnym zachodzie i 16-18 stopni w pasie od Dolnego Śląska po Mazowsze i Mazury.

d4furvr

Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowanie i chwilami silnie. Przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu i miejscowymi burzami. Mniejsze zachmurzenie spodziewane jest rankiem na krańcach wschodnich, a po południu rozpogodzenia wystąpią na Pomorzu. Tego dnia będą występować zagrożenia w postaci burz, którym mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, opady gradu oraz silne porywy wiatru.

CPM Meteosky
Źródło: CPM Meteosky

Pogoda na czwartek

Polska nadal znajdować się będzie pomiędzy układami barycznymi z północy i południa kontynentu, jednak strefa frontowa znajdować się będzie jedynie nad południową częścią kraju. Temperatury powietrza osiągną do 24-25 st. C w pasie centralnym kraju, chłodnej będzie na wybrzeżu, do 18-19 st. C, oraz na południu, do 15-17 stopni.

Wiatr będzie wiał z zachodu, umiarkowanie i chwilami silnie na północy, na południu słabo i umiarkowanie. Przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, kłębiaste, na południu kraju większe, związane ze strefą chłodnego frontu atmosferycznego. Miejscami na terenie kraju możliwe są słabe, przelotne opady, zwłaszcza w południowej części Polski, jednak zagrożenia pogodowe nie są prognozowane.

d4furvr

Zobacz też: Szarpanina <a href="https://wiadomosci.wp.pl/slawomir-nitras-6145183177619585c">Sławomira Nitrasa</a> z <a href="https://wiadomosci.wp.pl/sebastian-kaleta-6215962248590977c">Sebastianem Kaletą</a>. "Wiceminister próbował przerwać konferencję"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4furvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4furvr
d4furvr