Trwa ładowanie...
d4fheuc

Pogoda. Śnieżny front atmosferyczny. W nocy rozpogodzenia i solidny mróz

Rozpoczęła się druga dekada stycznia. W kartach polskiej meteorologii często jest to jeden z zimniejszych okresów w sezonie zimowym. Na termometrach odnotowujemy wartości typowe dla obecnej pory roku. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na wielkie ocieplenie.
Share
Pogoda. Zima na pewno nie odpuści do końca tygodnia
Pogoda. Zima na pewno nie odpuści do końca tygodniaŹródło: PAP, Fot: Attila Balazs
d4fheuc

Nad ranem niż znad Bałtyku wędruje w kierunku Obwodu Kaliningradzkiego, wraz z niżem wędruje też chłodny front atmosferyczny. W środowe popołudnie przelotne opady śniegu pojawią się na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Kielecczyźnie, w Małopolsce oraz na całym Śląsku.

Za frontem płynie z północy spływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Przygotujmy się także na liczne spadki temperatur poniżej zera. Najzimniej w czwartek będzie w Małopolsce, tutaj liczne rozpogodzenia i aż -7 st. C. Nad ranem więcej pogodnego nieba i rozpogodzeń pojawi się m. in w pasie wybrzeża, na Nizinie Szczecińskiej, w Wielkopolsce przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę.

Pogoda. Środowy poranek mroźny

W środę na wschodzie i południu lokalnie pokrywa śnieżna dojdzie do 10 cm. Na termometrach rano można było zobaczyć od -11 st. C na Podhalu, -7 st. C w Krakowie, -5 st. C na Mazowszu, -4 st. C na Suwalszczyźnie, -3 st. C na Pomorzu Zachodnim i Kujawach -2 st. C na Ziemi Łódzkiej, -1 st. C na Ziemi Lubuskiej, 0 st. C na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

d4fheuc

Po opadach w nocy ze środy na czwartek na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku jezdnie będą śliskie. W dalszej perspektywie dojdzie do arktycznego podmuchu w weekend. Na Suwalszczyźnie, a także na Podlasiu, Warmii i Mazurach o świcie w weekend będzie srogi mróz do -20 st. C.

Jak widać, zima rozpakowuje walizki na dłużej. Prawdopodobnie większe ocieplenie nadejdzie do Polski dopiero w lutym. Wir polarny nad Europą będzie sprowadzał m.in. do Polski mroźne masy powietrza aż znad Syberii.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fheuc

Podziel się opinią

Share
d4fheuc
d4fheuc