Trwa ładowanie...
d42cxqw

Pogoda. Słoneczna aura zostanie z nami dłużej

Po kilku dniach z gwałtownymi burzami z gradem i nawalnymi opadami deszczu przyszedł czas na ustabilizowanie się aury. Słonecznej i suchej pogody strzegł będzie wyż nieopodal Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda. W weekend nawet 31 st. C
Pogoda. W weekend nawet 31 st. C (PAP)
d42cxqw

Już w czwartek bliskość wyżu sprawił, że w niemal w całej Polsce występowała słoneczna aura i małe zachmurzenie. Więcej opadów na znacznym obszarze Polski można spodziewać się najwcześniej w poniedziałek. W weekend termometry wskażą 30 st. C.

Pogoda. Aktualna sytuacja baryczna

Czwartek i piątek na ogół przyniosą zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur po południu na Mazowszu i Mazurach. Na wybrzeżu zaledwie 18 st. C, a na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu 24 st. C. Na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie 25-26 st. C.

d42cxqw

Pogoda. Przewaga słońca i dość ciepło. Urlop nad morzem?

W całej Polsce zdecydowanie czeka nas przewaga słonecznej aury. Nad Polską umocni się panowanie wału wysokiego ciśnienia.

Do soboty na ogół zanotujemy od 20 st. C nad samym morzem, 22 st. C na Mazurach, 16 st. C na Ziemi Łódzkiej i na Mazowszu, do 23-25 st. C na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Małopolsce.

W czwartek i piątek od 19 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, 20 st. C na Mazurach, 23-24 st. C na Ziemi Łódzkiej i Mazowszu, 25 st. C na Ziemi Lubuskiej. Do 26 st. C wskażą termometry na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce.

d42cxqw

Pogoda na weekend. Wraca upał!

Wedle najnowszych wyliczeń modeli pogodowych sobota przyniesie nawet 28 st. C na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Opolszczyźnie.

W niedzielę od 22 st. C na wybrzeżu, ale poza tym 24 st. C stopnie na Pojezierzu Pomorskim i Warmii, 26-28 st. C w pasie od Kujaw po Mazowsze i Ziemię Łódzką. Najcieplej od Ziemi Lubuskiej przez Dolny Śląsk i Opolszczyznę - do 31 st. C.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

d42cxqw

Podziel się opinią

Share

d42cxqw

d42cxqw