Trwa ładowanie...
d2kxh6l

Pogoda. Opady śniegu w całej Polsce. I Miejscami intensywny śnieg

Poniedziałek upłynął nam pod znakiem licznych przejaśnień. Po niemal dwóch tygodniach przewagi pochmurnego nieba wyszło słońce. We wtorek wpływ na pogodę w Polsce będzie miał niż z zimnym frontem atmosferycznym. Czeka nas śnieżne popołudnie. Gdzie będzie śnieżny paraliż na drogach?
Share
Pogoda. Zima da nam się we znaki
Pogoda. Zima da nam się we znakiŹródło: PAP
d2kxh6l

Chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego morskiego znad Skandynawii ściągnął do nas niż znad południowo-zachodniej Rosji. Niż przemieszcza się na północny wschód. Obszar niskiego ciśnienia wpłynie na pogodę również u nas, przynosząc duży napływ fali mrozów w weekend. Pozostajemy nadal w zimnych arktycznych masach powietrza.

Pogoda. Sporo chmur nad Polską

We wtorek niebo będzie szczelnie przykryte chmurami. Po południu nic się nie zmieni. Niemal nad całą Polską od Bałtyku po Tatry utrzyma się wilgotne powietrze i niskie chmury stratus.

d2kxh6l

Po południu na termometrach od -2 st. C w Suwałkach, na Podlasiu, Warmii i Mazurach, 0 st. C na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Najcieplej, bo do 1 st. C, na Nizinie Szczecińskiej, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Pogoda. Śnieżyce na wybrzeżu i w województwach wschodnich

Przed południem we wtorek na ogół zachmurzenie duże bez większych przejaśnień. Słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu o charakterze przelotnym pojawią się na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Nizinie Szczecińskiej.

Po południu silne opady śniegu wystąpią w rejonie Słupska, na Półwyspie Helskim, Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie. Biało zrobi się także na Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie. Do końca dnia przelotne opady śniegu wystąpią w województwach: małopolskim i świętokrzyskim.

d2kxh6l

Nad ranem w środę więcej pogodnego nieba i rozpogodzeń pojawi się m.in. w pasie wybrzeża, na Nizinie Szczecińskiej, w Wielkopolsce, a od Dolnego Śląska przez Opolszczyznę. W środowy poranek umiarkowane zachmurzenie utrzyma się także w pasie od Niziny Szczecińskiej przez Ziemię Lubuską, Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, -2 st. C na Pomorzu Środkowym, w centrum i w Górach Świętokrzyskich do -1 st. C na zachodzie, na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kxh6l

Podziel się opinią

Share
d2kxh6l
d2kxh6l