Trwa ładowanie...
d38q0f5

Pogoda na weekend. Nawet 7 stopni poniżej zera

W najbliższych dniach czeka nas ochłodzenie. Jest jednak dobra wiadomość. Wpływ na pogodę w Polsce zaczyna mieć potężny wyż, który stacjonuje za naszą wschodnią granicą. Ośrodek wyżowy przemieszczając się na zachód, przyniesie w Polsce sporo pogodnego nieba w piątek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na weekend. Miejscami nawet 7 stopni mrozu
Pogoda na weekend. Miejscami nawet 7 stopni mrozu (Pixabay)
d38q0f5

Co prawda z wyjątkiem piątku dominować będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, lecz w miarę przybliżania się ośrodka wysokiego ciśnienia czeka nas spora ilość słońca. W weekend będą regiony, gdzie na niebie nie zobaczymy ani jednej chmury. Za to temperatura nie przekroczy 5 st. C.

Deszczowe niże mamy już daleko od Polski, na północy Skandynawii, nad północnym Atlantykiem, ale dużo chmur kłębi się również nad Włochami i w zachodniej części Morza Śródziemnego, gdzie w ciągu najbliższej doby prognozowane są potężne ulewy. Polska dostała się w zasięg arktycznych mas powietrza. Poranki przyniosą mróz.

Pogoda na dziś. Zimny piątek, więcej pogodnego nieba

Poranek przynosi już w całej Polsce przewagę bezchmurnego nieba. W Zakopanem rano odnotowaliśmy zero stopni i śnieg. W godzinach porannych zachmurzenie umiarkowane z licznymi rozpogodzeniami pojawiło się na obszarze Zatoki Gdańskiej, Warmii i Mazurach oraz Podlasiu. Temperatura wzrosła zaledwie do 4 st. C.

d38q0f5

Z kolei na Pomorzu Środkowym, Kujawach, w Górach Świętokrzyskich, na Lubelszczyźnie, w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Podkarpaciu odnotowaliśmy do 5 st.C. Do końca dnia na Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim zachmurzenie małe, zaś na termometrach 6 st. C.

Wiatr w północno-wschodniej części kraju słaby, północno-wschodni, nad resztą kraju umiarkowany, na zachodzie, Śląsku i w Małopolsce okresami silniejszy, wschodni i południowo-wschodni.

Pogoda. Weekend z przewagą chmur. Nadal zimno

Przez cały weekend na wschodzie Polski przeważać będzie duże zachmurzenie. Więcej szans na rozpogodzenia pojawi się w Małopolsce i na Podkarpaciu.

d38q0f5

W niedzielę po południu maksymalnie od 2 st. C na Podhalu, 4 st. C na Podlasiu i Lubelszczyźnie, do 6 st. C na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej, Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Na wschodzie, północy oraz w centrum może od czasu dawać się we znaki silniejszy, północno-zachodni.

Przed nami weekend z całkowitym zachmurzeniem. Na więcej słońca trzeba poczekać do połowy przyszłego tygodnia. Występujące niskie chmury stratus w niedzielę uchronią nas przed mrozem. Wyjątkiem będzie noc z piątku na sobotę. Na Podlasiu czeka nas nawet 7 stopni mrozu.

Tomasz Leszczyński

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38q0f5

Podziel się opinią

Share
d38q0f5
d38q0f5