Pogoda na niedzielę. Kolejna fala mokrego śniegu nad Polską
Po intensywnych opadach śniegu w trakcie piątkowego popołudnia i nocy z piątku na sobotę, niedziela ponownie zaznaczy się z akcentem zimowym.
W niedzielę obszar Polski dostanie się pod wpływ układu niskiego ciśnienia, który uformuje się nad terenami Zatoki Genueńskiej. Niże z tej części Europy są zawsze bogate w wilgoć i nie inaczej będzie tym razem. Układ ten przyniesie w trakcie niedzielnego popołudnia opady mokrego i ciężkiego śniegu w wielu województwach.
Opady śniegu wystąpią zwłaszcza od południowego zachodu po północ
Przed południem przelotne opady deszczu spodziewane są w niektórych regionach południowo-wschodnich. Poza tym w pasie od województwa dolnośląskiego po śląskie zaczną rozwijać się opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Poza tym w pozostałych regionach pogoda powinna być dosyć stabilna, ale z zachmurzeniem dużym i całkowitym.
Popołudniu i wieczorem główna strefa opadowa będzie stopniowo rozszerzać się w kierunku północnym i północno wschodnim. Opady mieszany oraz opady samego śniegu zaczną obejmować obszar województwa wielkopolskiego i łódzkiego, zaś w dalszej części wieczoru i nocą z niedzieli na poniedziałek wielkoskalowe opady śniegu dotrą nad regiony północne i północno wschodnie. Śniegu muszą spodziewać się mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.
Na Mazowszu dominować będzie głównie deszcz i deszcz ze śniegiem, choć w zachodnich i północnych częściach nie można wykluczyć także samego śniegu. Do końca niedzieli w wymienionych wyżej regionach pokrywa śnieżna może wzrosnąć nawet do 5-10 cm, a lokalnie na północy nawet 10-13 cm.
Opady będą umiarkowane i okresowo intensywne. Śnieg będzie mokry i ciężki, powodując łamanie się gałęzi, a także mocno pogarszając warunki na drogach.
Zobacz też: Polityk PiS: Tusk robi bardzo dużo, żeby pieniędzy nie było