Trwa ładowanie...
d2htwq7

Pogoda na dziś. Więcej słońca w południowo-zachodniej Polsce. Na północy możliwe opady mieszane

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy z większą ilością rozpogodzeń na terenie naszego kraju. Od północy Europy w szybkim tempie zbliża się jednak zmiana pogody, którą odczujemy w kolejnych dniach.
Share
Pogoda. Poniedziałek z licznymi przejaśnieniami
Pogoda. Poniedziałek z licznymi przejaśnieniamiŹródło: meteoreporter.pl
d2htwq7

W poniedziałek obszar naszego kraju w większości wciąż znajdować będzie się pod wpływem pola wysokiego ciśnienia związanego z rozbudowanym wałem wyżowym. Wyjątkiem będą regiony Polski północnej oraz północno-zachodniej, gdzie po południu i wieczorem zacznie wkraczać zatoka niżowa, co będzie przekładało się na stopniowy spadek ciśnienia. Nad krajem nadal utrzymywać będą się chłodne masy powietrza skutkujące temperaturami w okolicach 0 stopni Celsjusza.

Pogoda. Rozpogodzenia pojawią się w szczególności na Dolnym Śląsku

Od południowego zachodu po południowy wschód, a także od centrum po wschód w ciągu dnia pojawiać będą się przejaśnienia w zachmurzeniu umiarkowanym. Najwięcej rozpogodzeń występować będzie jednak na terenie województwa dolnośląskiego, ale ponadto na zachodzie opolskiego i południu wielkopolskiego. Do końca dnia wyraźnie powinno wypogodzić się także na terenie województwa łódzkiego. Na południu, południowym wschodzie i wschodzie przejaśnienia będą pojawiały się okresowo.

d2htwq7

Inny wariant pogody spodziewany jest w północno-wschodniej, północnej, północno-zachodniej, zachodniej Polsce. Zachmurzenie w tej części kraju będzie duże i całkowite za sprawą zbliżającej się zatoki i frontu. W ciągu dnia słabe i lokalne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu wystąpią głównie od województwa zachodniopomorskiego po pomorskie. Tutaj także pojawi się umiarkowany wiatr południowo-zachodni.

Temperatury będą mocno wyrównane w całym kraju. Najwyższe notowania termometrów osiągające 1 stopień Celsjusza wystąpią na północy kraju. W pozostałych regionach wyniosą od -1 do 0 stopni.

Paweł Kyc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2htwq7

Podziel się opinią

Share
d2htwq7
d2htwq7